Gdzie zobaczymy rybaków na palach?

Gdzie zobaczymy rybaków na palach?

Z jakim miejscem na świecie kojarzą się rybacy na palach? Oczywiście, że ze Sri Lanką. Widok rybaków łowiących tą techniką jest często spotykany przede wszystkim na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Mężczyźni Ci siedzą na wbitych w dno palach (na specjalnej deseczce do siedzenia) w niedalekiej odległości od brzegu przez co niestety zwykle trafiają na małe okazy ryb. W większości przypadków nie przeszkadza to im jednak, ponieważ może łowią małe ryby, ale za to są niejako symbolem Sri Lanki.

Chcesz zobaczyć rybaków na palach? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Sri Lankę biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,