Kolumbia – co warto zobaczyć w Cartagenie?

Kolumbia – co warto zobaczyć w Cartagenie?

Cartagena (a właściwie Cartagena de Indias) to jedno z miast Kolumbii. Leży nad Morzem Karaibskim na północy kraju i jest jednym z tych miast, które z pewnością warto odwiedzić podróżując po Kolumbii. Miasto założono w 1532 roku (najprawdopodobniej założone zostało ono przez Pedra de Heredię) i obecnie jest stolicą departamentu Bolívar.

Warto zobaczyć znajdujący się tutaj Pałac Inkwizycji (obecnie jest to muzeum w którym dowiedzieć się można wiele na temat historii Kolumbii). Na uwagę zasługuje też powstały na początku XX wieku budynek Teatro Heredia czy zabytkowy Klasztor świętego Dominika. Zwiedzając miasto warto zobaczyć też Uniwersytet Cartageny do którego uczęszczał jeden z byłych prezydentów Kolumbii. Warto udać się też na wzgórze San Lazaro, by zobaczyć tam fort Castillo San Felipe de Barajas.

Marzysz o niezapomnianej wyprawie do Kolumbii? Sprawdź poniższe podróże:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,