Zatoka Ha Long – zapierający dech w piersiach cud natury, który trzeba zobaczyć

Zatoka Ha Long – zapierający dech w piersiach cud natury, który trzeba zobaczyć

Jak niemal powszechnie wiadomo, Wietnam nie jest państwem zbyt popularnym pod względem turystycznym. Tak naprawdę można chyba nawet pozwolić sobie na stwierdzenie że, uroki tego dziwnego, niezwykłego państwa nadal pozostają praktycznie nieodkryte, przynajmniej jeśli chodzi o szersze rzesze turystów. Wśród owych uroków jedną z głównych, najważniejszych pozycji zajmuje bez wątpienia zatoka Ha Long, która zresztą przez wielu zawodowych podróżników jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Jest to, jak powiedziano już w tytule niniejszego artykułu, po prostu cud natury, jedno z tych miejsc, których nieodparte piękno pozostawia trwały ślad w duszy każdego, kto przynajmniej raz w trakcie swojego życia miał okazję z nim obcować.

Na szczególną uwagę zasługuje dość niezwykłe i charakterystyczne położenie zatoki Ha Long, które z jednej strony jeszcze dodaje jej czaru, jednak z drugiej strony stanowi dość istotną trudność komunikacyjną, zwłaszcza uwzględniając fakt, że pod względem rozbudowy oraz jakości szeroko rozumianej infrastruktury turystycznej Wietnam nadal pozostaje daleko w tyle za takimi państwami, jak chociażby sąsiednia Tajlandia, która już od dłuższego czasu jest niemal kultowym kurortem turystycznym, miejscem rokrocznie odwiedzanym przez niezliczone rzesze turystów i podróżników.

Można jednak na owe trudności spojrzeć również z nieco innego punktu widzenia a poprzez to dostrzec również inne, ukryte aspekty całej sytuacji. Wietnam jest bez wątpienia przecież jednym z tych cudownych miejsc, które nadal pozostają praktycznie nieznane, a przez to nie zostały jeszcze niejako „zadeptane“ przez tabuny turystów(tak jak to ma miejsce w przypadku na przykład Egiptu, który, ze względu na swoją ogromną popularność jako miejsce wakacyjnego wypoczynku, dla wielu podróżników stał się odstręczający). Wietnam, a także magiczna zatoka Ha Long, może być uznany za rarytas dla smakoszy, za miejsce, do którego powinni wybrać się ci, którzy nie lubią zbyt dużych tłumów i którzy lubią odkrywać miejsca nieznane.

 

Oczywiście, ważąc się na wyprawę do niezwykłej zatoki Ha Long musimy brać w rachubę rozliczne i nieraz bardzo poważne trudności, jakich nastręcza przygoda tego rodzaju. Przede wszystkim jest to kwestia utrudnionego dostępu do tego miejsca oraz praktycznego braku infrastruktury turystycznej, co siłą rzeczy ma swoje rozliczne konsekwencje. Jednak, jeśli już zdecydujemy się podjąć to ryzyko, możemy być więcej niż pewni, że w ostatecznym rozrachunku opłaci nam się ono.

Zapoznaj się z poniższymi wycieczkami do Wietnamu, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,