Zabytkowe tunele Cu Chi w Wietnamie

Zabytkowe tunele Cu Chi w Wietnamie

Wietnam to jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej. Kojarzy się między innymi z Hanoi,  Ho Chi Minh (czyli dawnym Sajgonem) czy  bajeczną zatoką Ha Long. Podróżując po tym kraju możemy nie tylko poobserwować przyrodę, podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy czy spróbować pysznej, orientalnej kuchni, ale też dowiedzieć się nieco o historii. Miejscem, które z pewnością przeniesie nas w odległe czasy są słynne, znajdujące się nieopodal Ho Chi Minh tunele Cu Chi.

Powstały one podczas wojny francuskiej, a rozbudowano je w trakcie wojny wietnamskiej. Ich długość jest imponująca – mierzą one ponad 200 km (część z tego niestety uległa zniszczeniu, ale pozostałe 120 km nadal można zwiedzać). W podziemnych korytarzach zobaczymy kuchnie, sale, sklepy z bronią, szpitale, a nawet szkoły, po czym jasno można wnioskować, że w tych korytarzach toczyło się codzienne życie ludzi tam przebywających. To niesamowita lekcja historii, którą z pewnością zapamiętamy do końca życia.

Chcesz zwiedzić słynne tunele Cu Chi i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Wietnamu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,