Zabytkowe tunele Cu Chi w Wietnamie

Wietnam to jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej. Kojarzy się między innymi z Hanoi,  Ho Chi Minh (czyli dawnym Sajgonem) czy  bajeczną zatoką Ha Long. Podróżując po tym kraju możemy nie tylko poobserwować przyrodę, podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy czy spróbować pysznej, orientalnej kuchni, ale też dowiedzieć się nieco o historii. Miejscem, które z pewnością przeniesie nas w odległe czasy są słynne, znajdujące się nieopodal Ho Chi Minh tunele Cu Chi.

Powstały one podczas wojny francuskiej, a rozbudowano je w trakcie wojny wietnamskiej. Ich długość jest imponująca – mierzą one ponad 200 km (część z tego niestety uległa zniszczeniu, ale pozostałe 120 km nadal można zwiedzać). W podziemnych korytarzach zobaczymy kuchnie, sale, sklepy z bronią, szpitale, a nawet szkoły, po czym jasno można wnioskować, że w tych korytarzach toczyło się codzienne życie ludzi tam przebywających. To niesamowita lekcja historii, którą z pewnością zapamiętamy do końca życia.

Chcesz zwiedzić słynne tunele Cu Chi i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Wietnamu biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.