Wycieczka do Meksyku – porcja przydatnej wiedzy

Wycieczka do Meksyku – porcja przydatnej wiedzy

Z czym kojarzy się Meksyk? Z kolorowymi miastami pełnymi zabytków, z piramidami i świątyniami świadczącymi o wielkości cywilizacji prekolumbijskich i z miejscami, w których można odpocząć na plażach z białym piaskiem przy szumie lazurowej wody. To tutaj pospacerujesz też po dżungli, doświadczysz gościnności mieszkańców i spróbujesz meksykańskich przysmaków. O czym warto wiedzieć przed podróżą do tego kraju, aby nie być na miejscu zaskoczonym?

Po pierwsze pamiętaj, że obywatele RP wjeżdżają do Meksyku na podstawie paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty rozpoczęcia podróży). Na chwilę obecną (tj. datę dodania tego wpisu) nie ma konieczności wyrabiania wizy, jednak ze względu na szybko zmieniające się przepisy koniecznie trzeba je ponownie sprawdzić przed planowaną podróżą. W Meksyku na poziomie federalnym nie ma języka urzędowego, jednak mieszkańcy najczęściej posługują się językiem hiszpańskim. Stolicą kraju jest Meksyk (Mexico City), a najczęściej wyznawaną religią katolicyzm. Walutą kraju jest peso meksykańskie – na miejsce zalecamy wziąć ze sobą dolary i po przylocie wymienić na lokalną walutę (w kantorach czy bankach). W walizce powinny znaleźć się odpowiednio dobrane do planowanej pogody ubrania. Nie powinno w niej zabraknąć też uniwersalnej przejściówki, gdyż w Meksyku większość gniazdek elektrycznych jest wg standardu amerykańskiego. Te informacje z pewnością przydadzą się każdemu, kto planuje wyprawę do Meksyku.

Szukasz nieszablonowej wycieczki do Meksyku? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wycieczek biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,