Co warto zobaczyć w stolicy Turkmenistanu?

Turkmenistan do jeden z krajów Azji Centralnej. Wszyscy, którzy odwiedzają ten kraj marzą o zobaczeniu jednego z jego najsłynniejszych zabytków – słynną Bramę do Piekieł. Nic w tym dziwnego, bo ten niezwykły, płonący od ponad 40 lat krater zachwyca. Ale będąc w Turkmenistanie warto zatrzymać się też w jego stolicy czyli Aszchabadzie, którego nazwa oznacza dosłownie Miasto Miłości. Kojarzone jest ono ze imponującymi, marmurowymi budynkami dzięki którym Aszchabad wpisano do księgi rekordów Guinnessa jako najbardziej marmurowe miasto. Ale to nie wszystko.. tylko tam zobaczymy największy wełniany dywan (w mieście znajduje się fascynujące Muzeum Dywanów) czy największą ilość fontann miejskich. Miasto to jest też znaczącym na arenie międzynarodowej ośrodkiem naukowym, znajduje się tam wiele uniwersytetów, instytutów naukowo-badawczych i oczywiście muzeów.

Marzysz o wyjeździe do Turkmenistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.