Co warto zobaczyć w stolicy Turkmenistanu?

Co warto zobaczyć w stolicy Turkmenistanu?

Turkmenistan do jeden z krajów Azji Centralnej. Wszyscy, którzy odwiedzają ten kraj marzą o zobaczeniu jednego z jego najsłynniejszych zabytków – słynną Bramę do Piekieł. Nic w tym dziwnego, bo ten niezwykły, płonący od ponad 40 lat krater zachwyca. Ale będąc w Turkmenistanie warto zatrzymać się też w jego stolicy czyli Aszchabadzie, którego nazwa oznacza dosłownie Miasto Miłości. Kojarzone jest ono ze imponującymi, marmurowymi budynkami dzięki którym Aszchabad wpisano do księgi rekordów Guinnessa jako najbardziej marmurowe miasto. Ale to nie wszystko.. tylko tam zobaczymy największy wełniany dywan (w mieście znajduje się fascynujące Muzeum Dywanów) czy największą ilość fontann miejskich. Miasto to jest też znaczącym na arenie międzynarodowej ośrodkiem naukowym, znajduje się tam wiele uniwersytetów, instytutów naukowo-badawczych i oczywiście muzeów.

Marzysz o wyjeździe do Turkmenistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,