Varadero – Perła Karaibów

Varadero – Perła Karaibów

Położone na półwyspie Hacacos w północno-wschodniej części Kuby Varadero to największy kurort turystyczny tego kraju. Miasteczko słynie z pięknych piaszczystych plaż, szmaragdowo czystej wody oraz atrakcyjnych hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Pewnie dlatego niektórzy mawiają, że Varadero to prawdziwie piękna i godna uwagi perła Karaibów. Znajdziecie tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a nawet specjalnie wyznaczone aż 23 miejsca do nurkowania. Jeśli będziecie na Kubie, koniecznie zajrzyjcie do Varadero – to tylko dwie godziny drogi od Hawany. Na pewno będziecie pod wrażeniem tego niezwykłego miejsca!

Varadero jako centrum turystyczne

Varadero to miejsce słynące właśnie z przemysłu turystycznego, znajdziemy tam bowiem około pięćdziesięciu ośrodków powstałych z myślą o turystach podróżujących po Kubie. Można powiedzieć, że na liczącym prawie 25 km długości półwyspie, praktycznie nie ma miejsca, z którego nie byłoby widać jakiegoś hotelu w Varadero. Cały północny brzeg zajmują plaże z pięknym, białym piaskiem, które przez wielu uważane są za najlepsze na świecie. Dawniej Varadero było maleńką wioską, której mieszkańcy trudnili się zawodowo warzeniem soli. Dziś prawie każdy mieszkaniec Varadero utrzymuje się z zajęć związanych z branżą turystyczną.

Atrakcje Varadero

Z każdego miejsca na Varadero możecie dojść w ciągu 10 minut piechotą, bo szerokość półwyspu, na którym jest ono położone nie przekracza prawie nigdzie pół kilometra. Poza wspaniałymi plażami z białym piaskiem Varadero jest uznanym i najpiękniejszym na Kubie ośrodkiem sportów wodnych. Możecie tam bez problemów wynająć łódź z jednej z trzech przystani jachtowych, lub skorzystać z któregoś klubów nurkowych na terenie tego kurortu. W pobliżu półwyspu Hacacos wyznaczono 23 miejsca do nurkowania. W jednym z nich można zwiedzać zatopioną w czasie II wojny światowej łódź, która dziś jest schronieniem dla różnobarwnych ryb, zaś na pobliskiej rafie koralowej poza koralowcami podziwiać bajecznie ubarwione papugoryby. Na Varadero bardzo popularną rozrywką są też całodzienne rejsy katamaranem, lub wyprawa na ryby. Kiedy znudzi się Wam plażowanie i pływanie w błękitnych lagunach, skorzystajcie z 18 dołkowych pół golfowych oraz licznych kortów tenisowych.

Varadero to również raj dla miłośników dobrej zabawy – bowiem tutejsze kluby i dyskoteki oferują wspaniałą zabawę do białego rana głównie w rytmie kubańskiej muzyki. Ciekawą atrakcją Varadero jest ponadto miejscowe zoo, gdzie możecie podziwiać np. krokodyle i różne gatunki miejscowych zwierząt, oraz delfinarium, gdzie możecie popływać wspólnie z tymi uroczymi ssakami. Varadero swoją sławę zawdzięcza zapierającej dech plaży z czystym białym piaskiem. Jeśli chcecie przekonać się, jakie jeszcze atrakcje Varadero sprawiają, że bywa nazywane ,,perłą Karaibów”, koniecznie sami odwiedźcie to miejsce i wydajcie swoją własną opinię na temat tego szczególnego zakątka półwyspu Hacacos.

Źródło: https://vanellus.travel.pl/kuba

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,