Tuaregowie – błękitni mieszkańcy Sahary

Tuaregowie nazywani błękitnymi mieszkańcami Sahary to lud berberyjski zamieszkujący tą największą pustynię świata (żyją głównie na terenie Algierii czy Libii). Słowo „błękitni” odnosi się między innymi do ich tradycyjnych strojów, które są właśnie niebieskie i które sprawiają, że Tuaregów nie sposób pomylić z innym ludem. W większości prowadzą koczowniczy tryb życia (są nomadami), przemieszczając się po różnych częściach Sahary wraz ze swoimi zwierzętami.

Posługują się językiem tuareskim i wyznają islam. Zajmują się wypasem zwierząt, produkują ozdoby i biżuterię, a po pracy uwielbiają grać na tradycyjnych instrumentach. Słyną ze wspaniałej kuchni (potrafią przygotować przysłowiowe „coś z niczego”) oraz z rytualnego przyrządzania i picia herbaty. I to właśnie od nich dowiedzieć się można po co właściwie pija się ciepłą herbatę na równie ciepłej pustyni.

Chcesz poznać tradycje i zwyczaje Tuaregów – błękitnych mieszkańców Sahary? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Algierii biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.