Te marokańskie miasta warto odwiedzić

Maroko to jeden z krajów Afryki. Z czym się kojarzy to państwo? Z orientalnym klimatem, pyszną kuchnią, kozami skaczącymi po drzewach arganowych, widokami jak z bajki i miastami pełnymi wartych uwagi zabytków. Które miasta i miasteczka powinny znaleźć się w planie podróży do Maroko, aby móc stwierdzić, że poznaliśmy najważniejsze z nich?

Wiele podróży do Maroko rozpoczyna się od wizyty w Agadirze – początek swojej przygody w tym miejscu jest dobrym pomysłem, gdyż dzięki zwiedzaniu Agadiru z pewnością będziemy mogli wczuć się z miejscową atmosferę i gwar. Kolejnym wartym uwagi miastem jest Marrakesz czyli dawna stolica kraju. Marrakesz zachwyca nietypową architekturą, pięknymi ogrodami i lśniącymi meczetami. Warto zatrzymać się też w Rabacie, Fez czy Casablance (ta ostatnia zachwyca starą i nowoczesną częścią miasta, które można porównać). Ci, którzy lubią miasteczka z „duszą” powinni odwiedzić też Essaouirę, gdzie znajduje się najstarszy na zachodnim wybrzeżu Afryki port.

Chcesz poznać najważniejsze marokańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.