Te marokańskie miasta warto odwiedzić

Te marokańskie miasta warto odwiedzić

Maroko to jeden z krajów Afryki. Z czym się kojarzy to państwo? Z orientalnym klimatem, pyszną kuchnią, kozami skaczącymi po drzewach arganowych, widokami jak z bajki i miastami pełnymi wartych uwagi zabytków. Które miasta i miasteczka powinny znaleźć się w planie podróży do Maroko, aby móc stwierdzić, że poznaliśmy najważniejsze z nich?

Wiele podróży do Maroko rozpoczyna się od wizyty w Agadirze – początek swojej przygody w tym miejscu jest dobrym pomysłem, gdyż dzięki zwiedzaniu Agadiru z pewnością będziemy mogli wczuć się z miejscową atmosferę i gwar. Kolejnym wartym uwagi miastem jest Marrakesz czyli dawna stolica kraju. Marrakesz zachwyca nietypową architekturą, pięknymi ogrodami i lśniącymi meczetami. Warto zatrzymać się też w Rabacie, Fez czy Casablance (ta ostatnia zachwyca starą i nowoczesną częścią miasta, które można porównać). Ci, którzy lubią miasteczka z „duszą” powinni odwiedzić też Essaouirę, gdzie znajduje się najstarszy na zachodnim wybrzeżu Afryki port.

Chcesz poznać najważniejsze marokańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,