Przydatne wskazówki przed podróżą do Omanu

Oman to jeden z najbardziej bajkowych krajów świata. Imponuje zapierającymi dech w piersiach widokami, pyszną kuchnią, gościnnością mieszkańców. O czym warto pamiętać przed wyjazdem do tego kraju, aby z podróży móc czerpać garściami? Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne każdemu, kto planuje wyprawę do Omanu.
– dokumenty wjazdowe/wizy – na chwilę obecną, aby wjechać do Omanu konieczne jest posiadanie paszportu oraz e-visy. Warto pamiętać, że przed podróżą należy sprawdzić obowiązujące na dany moment przepisy wjazdowe, gdyż ulega to wielu zmianom
– pogoda – to, co się znajdzie w walizce powinno zależeć od planu naszej podróży oraz od planowanej pogody. Warto to dokładnie sprawdzić przed wyjazdem, aby nie być źle przygotowanym (jeśli wyjeżdżamy z odpowiednim biurem podróży to z pewnością przed wyprawą otrzymamy informator z informacjami dotyczącymi kwestii pakowania)
– religia – dominującą religią w Omanie jest islam. Należy pamiętać o zasadach dotyczących ubioru przy wchodzeniu do miejsc świętych (warto mieć ze sobą chusty, dłuższe spódnice czy dłuższe spodnie)
– waluta – walutą obowiązującą w Omanie jest rial omański, jednak na miejsce najlepiej zabrać euro lub dolary, które po przylocie do Omanu wymienimy na lokalną walutę
– gniazdka elektryczne – w niektórych hotelach gniazdka nie są według standardu europejskiego, dlatego w trakcie wyprawy może przydać się uniwersalna przejściówka.

Marzysz o niezapomnianym wyjeździe? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Omanu biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.