Przydatne wskazówki przed podróżą do Omanu

Przydatne wskazówki przed podróżą do Omanu

Oman to jeden z najbardziej bajkowych krajów świata. Imponuje zapierającymi dech w piersiach widokami, pyszną kuchnią, gościnnością mieszkańców. O czym warto pamiętać przed wyjazdem do tego kraju, aby z podróży móc czerpać garściami? Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, które z pewnością okażą się pomocne każdemu, kto planuje wyprawę do Omanu.
– dokumenty wjazdowe/wizy – na chwilę obecną, aby wjechać do Omanu konieczne jest posiadanie paszportu oraz e-visy. Warto pamiętać, że przed podróżą należy sprawdzić obowiązujące na dany moment przepisy wjazdowe, gdyż ulega to wielu zmianom
– pogoda – to, co się znajdzie w walizce powinno zależeć od planu naszej podróży oraz od planowanej pogody. Warto to dokładnie sprawdzić przed wyjazdem, aby nie być źle przygotowanym (jeśli wyjeżdżamy z odpowiednim biurem podróży to z pewnością przed wyprawą otrzymamy informator z informacjami dotyczącymi kwestii pakowania)
– religia – dominującą religią w Omanie jest islam. Należy pamiętać o zasadach dotyczących ubioru przy wchodzeniu do miejsc świętych (warto mieć ze sobą chusty, dłuższe spódnice czy dłuższe spodnie)
– waluta – walutą obowiązującą w Omanie jest rial omański, jednak na miejsce najlepiej zabrać euro lub dolary, które po przylocie do Omanu wymienimy na lokalną walutę
– gniazdka elektryczne – w niektórych hotelach gniazdka nie są według standardu europejskiego, dlatego w trakcie wyprawy może przydać się uniwersalna przejściówka.

Marzysz o niezapomnianym wyjeździe? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Omanu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,