Poznaj afrodyzjaki cenione w marokańskiej kuchni!

Poznaj afrodyzjaki cenione w marokańskiej kuchni!

W pobliżu Cieśniny Gibraltarskiej, na terenach północno-zachodniej Afryki leży Maroko – kolebka aromatycznie pachnącej kuchni. Warto wybrać się do tego niezwykłego miejsca i to koniecznie ze swą ,,drugą połówką”. Może razem poznacie tajniki marokańskiej kuchni, która obfituje w podnoszące libido, naturalne afrodyzjaki?

Mieszanka kultur i smaków
W marokańskiej kuchni, podobnie jak w historii i kulturze tego kraju, odnajdziemy oryginalną mieszankę wielu wpływów – potrawy dawnych Berberów, Arabów, czy smaki typowe dla krajów basenu Morza Śródziemnego, a nawet pikantne i wyraziste dania Żydów sefardyjskich. Nie sposób zapomnieć też o wpływach kuchni francuskiej, które uczyniły marokańskie potrawy bardziej zmysłowymi i wyrafinowanymi smakowo. Jaka jest zatem kuchnia marokańska? Pełna aromatycznych i pikantnych przypraw, kusząca świeżymi warzywami, sycąca mięsnymi specjałami, zmysłowo wiodąca na pokuszenie.

Marokańskie smaki dla kochanków
Bogactwo smaków marokańskiej kuchni sprawia, że trudno mówić o najbardziej wzbudzających pożądanie potrawach, bo w prawie każde z dań zawiera składniki znane ze szczególnych właściwości w tym zakresie.
Na pewno sami Marokańczycy za prawdziwy afrodyzjak uważają pastillę. Jest to danie
z mielonego mięsa gołębia oraz jaj z dodatkiem cytryny, migdałów, cynamonu, szafranu i cukru, przedzielonych starannie kawałkami ciasta. Pastilla to rodzaj bomby potęgującej libido, bowiem praktycznie każdy z użytych w niej produktów od czasów starożytnych ma przypisywane afrodyzjakalne działanie.

I tak na przykład występujący w tym daniu szafran, to jedna z ulubionych marokańskich przypraw, którą dodaje się nawet do herbaty. Ten drogocenny złoty proszek produkowany jest ze znamion kwiatów krokusa. Marokańczycy przypisują mu magiczną moc, zwłaszcza do potęgowania ochoty na miłosne igraszki. Inną niezwykle cenioną w Maroku przyprawą jest chociażby kardamon – daleki krewny również afrodyzjakalnego imbiru. Kardamon dodany do potraw, czy kawy skutecznie pobudza apetyt, wzmacnia smak jadła, czy napoju. W jednej z baśni z Księgi tysiąca i jednej nocy znajdziemy wzmiankę pokazującą, jak ważne miejsce kardamon odgrywał w tradycji starożytnej. Chodzi tutaj o baśń, która opowiada o kupcu zażywającym specyfiku z kardamonem na płodność, który w bardzo krótkim czasie doczekał się dzięki tej kuracji licznego potomstwa.

Jakie jeszcze afrodyzjakalne składniki znajdziemy w daniach typowych dla marokańskiej kuchni? Będą to słodkie daktyle, i zmysłowo pachnąca marokańska mięta, opływowy w kształtach bakłażan, pikantna papryka, owoce morza i wiele, wiele innych cudownych w smaku produktów…A, warto wspomnieć jeszcze, że Marokańczycy to wielbiciele afrodyzjakalnych deserów na bazie bakalii, orzechów, syropów i słodkich kandyzowanych owoców.

Chcesz spróbować marokańskich afrodyzjaków? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,