Pakistan – te 3 miejsca musisz zobaczyć w Lahore

Pakistan – te 3 miejsca musisz zobaczyć w Lahore

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. Kraj nieco tajemniczy, jeszcze nieodkryty, skrywający na swoim terenie wiele wartych uwagi miejsc. To państwo zapierających dech w piersiach widoków oraz klimatycznych miast. Jednym z tych ostatnich jest znajdujące się we wschodniej części Pakistanu miasto Lahore (Lahaur), które jest stolicą prowincji Pendżab. Miasto to nazywane jest kulturalną stolicą kraju, dlatego zdecydowanie jest co tam zwiedzać. Warte uwagi są tutaj z pewnością słynne Ogrody Szalimar nazywane Ogrodami Miłości. Na uwagę zasługuje tu również meczet Badshahi, który jest drugim pod względem wielkości meczetem całego kraju. Oprócz tego warto zobaczyć też słynne Mauzoleum Noor Jehan.

Marzysz o wyprawie do Pakistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,