O tym warto pamiętać przed wyprawą do Pakistanu

O tym warto pamiętać przed wyprawą do Pakistanu

O wyprawie do Pakistanu marzy wielu podróżników. To kraj nieco tajemniczy, jeszcze nieodkryty, niezadeptany przez masową turystykę. Ofert wyjazdów do tego kraju nie znajdziecie w wielu biurach podróży. Nasze biuro podróży oferuje jednak wyprawy do Pakistanu od lat, dlatego z nami spełnienie marzenia związanego z wyjazdem jest możliwe. Do Pakistanu moglibyśmy wracać niezliczoną ilość razy, a każdy kto odwiedził już ten kraj z nami wspomina wyjazd bardzo długo.

Z racji tego, że Pakistan jest nieco nietypowym kierunkiem warto pamiętać o kilku ważnych informacjach przed podróżą. Po pierwsze pamiętajmy, że Pakistan jest dość dużym krajem. Trudno zwiedzić najważniejsze miejsca w trakcie jednej podróży, dlatego warto odwiedzić to państwo więcej niż jeden raz (podczas jednej wyprawy można zwiedzić np. południe kraju, a podczas kolejnej północną część Pakistanu). Oczywiście jeśli dysponujemy większą ilością czasu można zwiedzić ten kraj i za jednym razem. Po drugie pamiętaj, że w Pakistanie przeważa religia jaką jest islam, co warto wziąć pod uwagę np. rozważając kwestie ubioru. Należy podporządkować się miejscowym zwyczajom i powinno unikać się roznegliżowania. Pamiętajmy też o różnicy czasowej i o wymianie pieniędzy na lokalną walutę czyli rupię pakistańską (zaleca się zabranie na miejsce USD i wymianę już w Pakistanie na miejscową walutę). Najważniejsze są formalności wizowe, gdyż bez nich nie wjedziemy do Pakistanu. Procedury wjazdowe nie należą do najłatwiejszych, jednak jeśli skorzystamy z pomocy profesjonalistów (nasze biuro podróży jak najbardziej pomaga w uzyskaniu wizy) procedury te nie będą skomplikowane.

Marzysz o wyprawie do Pakistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,