O marokańskich soukach słów kilka

O marokańskich soukach słów kilka

Z czym kojarzy się Maroko? Z pewnością z pyszną kuchnią, gościnnością, zapierającymi dech piersiach widokami, odpoczynkiem i gwarnymi miastami. Zwiedzając te ostatnie z pewnością natkniemy się na tak zwane souki. Czym one są?

Souki to nic innego jak lokalne bazary (targowiska). Znajdują się one w wielu marokańskich miastach i miasteczkach. Jedne są większe, inne są mniejsze. To na tych bazarach kupisz niemalże wszystko – marokańskie przekąski, orientalne przyprawy, mieszanki przypraw, kosmetyki czy rękodzieło. Zakupić tu można też pamiątki, tkaniny, tradycyjne stroje, naczynia. To jednak nie wszystko co czeka cię w takich miejscach. Na tych targowiskach toczy się codzienne życie lokalsów. Możesz podejrzeć ich codzienność, chwilę porozmawiać, wtopić się w miejscowy gwar. To wszystko razem wzięte sprawia, że w trakcie podróży po Maroko koniecznie musisz odwiedzić niektóre z wielu miejscowych bazarów. Gwarantujemy, że poczujesz tam prawdziwy klimat kraju w którym jesteś.

Marzysz o niezapomnianej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,