O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Chin?

Chiny (a dokładniej Chińska Republika Ludowa) to jedno z państw Azji. Kraj z niesamowicie bogatą historią, bo zaliczany do jednych z najstarszych cywilizacji świata. O czym warto pamiętać przed wyjazdem, aby podróż do Chin była jak najbardziej udana?

Po pierwsze pamiętajmy, że obywatele RP objęci są obowiązkiem wizowym, dlatego zanim wyruszymy na pobój Chin musimy załatwić nieco formalności. Jeśli jednak procedury wizowe powierzymy odpowiednim instytucjom (najlepiej zajmie się tym biuro podróży z którym zamierzamy wyjechać do Chin) to nim się obejrzymy już będziemy stąpać po ziemi tego kraju. Kolejną kwestią wartą zapamiętania jest fakt, że Chiny zajmują bardzo rozległe terytorium, co sprawia, że pogoda i klimat zależne są od miejsca w którym jesteśmy (nie ma więc jednej zasady dotyczącej temperatur i pogody). Na terenie kraju występują aż TRZY strefy klimatyczne: zwrotnikowa, umiarkowana i podzwrotnikowa. Przed wyjazdem więc najlepiej nieco poczytać w który region się wybieramy, by nie być potem zaskoczonym. W Chinach ilościowo przeważają wyznawcy buddyzmu, dlatego wchodząc do miejsc świętych należy podporządkować się zwyczajom i z szacunkiem podchodzić do ich wierzeń. Warto mieć na uwadze też różnicę czasową, no i oczywiście kuchnię. Podróżować po Chinach i nie oddać się próbowaniu klasycznych przysmaków – niemożliwe! Radzimy więc próbować ile się da, bo kuchnia chińska jest nie tylko zdrowa, ale i pyszna.

Marzysz o niezwykłej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.