O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Chin?

O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Chin?

Chiny (a dokładniej Chińska Republika Ludowa) to jedno z państw Azji. Kraj z niesamowicie bogatą historią, bo zaliczany do jednych z najstarszych cywilizacji świata. O czym warto pamiętać przed wyjazdem, aby podróż do Chin była jak najbardziej udana?

Po pierwsze pamiętajmy, że obywatele RP objęci są obowiązkiem wizowym, dlatego zanim wyruszymy na pobój Chin musimy załatwić nieco formalności. Jeśli jednak procedury wizowe powierzymy odpowiednim instytucjom (najlepiej zajmie się tym biuro podróży z którym zamierzamy wyjechać do Chin) to nim się obejrzymy już będziemy stąpać po ziemi tego kraju. Kolejną kwestią wartą zapamiętania jest fakt, że Chiny zajmują bardzo rozległe terytorium, co sprawia, że pogoda i klimat zależne są od miejsca w którym jesteśmy (nie ma więc jednej zasady dotyczącej temperatur i pogody). Na terenie kraju występują aż TRZY strefy klimatyczne: zwrotnikowa, umiarkowana i podzwrotnikowa. Przed wyjazdem więc najlepiej nieco poczytać w który region się wybieramy, by nie być potem zaskoczonym. W Chinach ilościowo przeważają wyznawcy buddyzmu, dlatego wchodząc do miejsc świętych należy podporządkować się zwyczajom i z szacunkiem podchodzić do ich wierzeń. Warto mieć na uwadze też różnicę czasową, no i oczywiście kuchnię. Podróżować po Chinach i nie oddać się próbowaniu klasycznych przysmaków – niemożliwe! Radzimy więc próbować ile się da, bo kuchnia chińska jest nie tylko zdrowa, ale i pyszna.

Marzysz o niezwykłej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,