O czym trzeba pamiętać przed podróżą do Rosji?

O czym trzeba pamiętać przed podróżą do Rosji?

Formalności, waluta, pogoda to kwestie o których z pewnością warto pamiętać planując podróż do jakiekolwiek kraju. Warto to wziąć pod uwagę również w przypadku podróży do Rosji, gdyż wcześniejsze zapoznanie się z najważniejszymi informacjami pozwoli nam przeżyć podróż bez żadnych niespodzianek.
Przed wyjazdem do Rosji koniecznie trzeba pamiętać o wyrobieniu wizy (oczywiście możemy to zrobić z pomocą biura podróży z którym zamierzamy wyjechać- dzięki temu nim się obejrzymy to już będziemy przysłowiową „jedną nogą” w tym kraju).

Walutą w Rosji jest jest rubel rosyjski. Na miejsce najlepiej jednak zabrać EURO lub DOLARY i wymienić na lokalną walutę (istnieje również możliwość wymiany pieniędzy na ruble już w Polsce, jednak zwykle są one sprzedawane po dość niekorzystnym kursie, stąd lepiej to zrobić na miejscu). Jeśli chodzi o pogodę – to już zależy od miejsca w którym będziemy (Rosja zajmuje ogromny obszar, więc pogoda różni się w zależności od regionu). Pamiętajmy też o różnicy czasowej (+1 godzina w stosunku do czasu letniego w Polsce) oraz o tym, że koszty rozmów są dość wysokie (dlatego warto kupić już na miejscu lokalną kartę SIM) i można bez przeszkód cieszyć się podróżą do kraju wspaniałych pałaców, mostów i zabytków.

Chcesz zwiedzić imponującą Rosję? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Rosji biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,