O czym trzeba pamiętać przed podróżą do Rosji?

Formalności, waluta, pogoda to kwestie o których z pewnością warto pamiętać planując podróż do jakiekolwiek kraju. Warto to wziąć pod uwagę również w przypadku podróży do Rosji, gdyż wcześniejsze zapoznanie się z najważniejszymi informacjami pozwoli nam przeżyć podróż bez żadnych niespodzianek.
Przed wyjazdem do Rosji koniecznie trzeba pamiętać o wyrobieniu wizy (oczywiście możemy to zrobić z pomocą biura podróży z którym zamierzamy wyjechać- dzięki temu nim się obejrzymy to już będziemy przysłowiową „jedną nogą” w tym kraju).

Walutą w Rosji jest jest rubel rosyjski. Na miejsce najlepiej jednak zabrać EURO lub DOLARY i wymienić na lokalną walutę (istnieje również możliwość wymiany pieniędzy na ruble już w Polsce, jednak zwykle są one sprzedawane po dość niekorzystnym kursie, stąd lepiej to zrobić na miejscu). Jeśli chodzi o pogodę – to już zależy od miejsca w którym będziemy (Rosja zajmuje ogromny obszar, więc pogoda różni się w zależności od regionu). Pamiętajmy też o różnicy czasowej (+1 godzina w stosunku do czasu letniego w Polsce) oraz o tym, że koszty rozmów są dość wysokie (dlatego warto kupić już na miejscu lokalną kartę SIM) i można bez przeszkód cieszyć się podróżą do kraju wspaniałych pałaców, mostów i zabytków.

Chcesz zwiedzić imponującą Rosję? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Rosji biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.