O czym pamiętać przed podróżą do Pakistanu?

O czym pamiętać przed podróżą do Pakistanu?

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. To właśnie tam poczuć możemy, że świat jest na wyciągnięcie naszej ręki, bo w każdej części Pakistanu podziwiać można zachwycające, zapierające dech w piersiach krajobrazy. Nieważne czy podróżujemy po jego północy, czy centralnej części – zawsze otoczeni będziemy malowniczą scenerią. O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Pakistanu, aby podróż wspominać jedynie z zachwytem?

Bardzo ważną kwestią jest wiza. Aby ją otrzymać będziemy musieli wypełnić wiele dokumentów, ale jeśli powierzymy to zadanie innym instytucjom (najlepiej biuru podróży z którym zamierzamy Pakistan odwiedzić) to formalności te zostaną załatwione w mgnieniu oka. Jeśli już wiemy, że mamy pozwolenie na wjazd warto zacząć się pakować.

Pamiętajmy wtedy, że pogoda w Pakistanie jest zróżnicowana i warto być przygotowanym na wiele możliwości. Oprócz tego panującą religią w tym kraju jest islam, stąd nasz strój podczas zwiedzania miejsc świętych (i nie tylko) powinien być odpowiedni: Paniom mogą przydać się chusty, Panom dłuższe spodnie. Jeśli chodzi o gotówkę, to najbezpieczniej wziąć ze sobą USD i wymieniać na miejscu na lokalną walutę. Ważne jednak, aby banknoty nie były zniszczone ani zapisane. Nastawmy się również na to, że dostęp do internetu w niektórych miejscach jest ograniczony. Ale po co nam internet tam, gdzie na własne oczy możemy poczuć bliskość z naturą i podziwiać jej liczne wytwory?

Marzysz o wyjeździe do Pakistanu, ale nie wiesz jak się do niego przysłowiowo „zabrać”? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel, a z pewnością dowiesz się wszystkiego:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,