O czym pamiętać przed podróżą do Pakistanu?

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. To właśnie tam poczuć możemy, że świat jest na wyciągnięcie naszej ręki, bo w każdej części Pakistanu podziwiać można zachwycające, zapierające dech w piersiach krajobrazy. Nieważne czy podróżujemy po jego północy, czy centralnej części – zawsze otoczeni będziemy malowniczą scenerią. O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Pakistanu, aby podróż wspominać jedynie z zachwytem?

Bardzo ważną kwestią jest wiza. Aby ją otrzymać będziemy musieli wypełnić wiele dokumentów, ale jeśli powierzymy to zadanie innym instytucjom (najlepiej biuru podróży z którym zamierzamy Pakistan odwiedzić) to formalności te zostaną załatwione w mgnieniu oka. Jeśli już wiemy, że mamy pozwolenie na wjazd warto zacząć się pakować.

Pamiętajmy wtedy, że pogoda w Pakistanie jest zróżnicowana i warto być przygotowanym na wiele możliwości. Oprócz tego panującą religią w tym kraju jest islam, stąd nasz strój podczas zwiedzania miejsc świętych (i nie tylko) powinien być odpowiedni: Paniom mogą przydać się chusty, Panom dłuższe spodnie. Jeśli chodzi o gotówkę, to najbezpieczniej wziąć ze sobą USD i wymieniać na miejscu na lokalną walutę. Ważne jednak, aby banknoty nie były zniszczone ani zapisane. Nastawmy się również na to, że dostęp do internetu w niektórych miejscach jest ograniczony. Ale po co nam internet tam, gdzie na własne oczy możemy poczuć bliskość z naturą i podziwiać jej liczne wytwory?

Marzysz o wyjeździe do Pakistanu, ale nie wiesz jak się do niego przysłowiowo „zabrać”? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel, a z pewnością dowiesz się wszystkiego:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.