Maroko – zwiedzanie Rabatu

Maroko – zwiedzanie Rabatu

Rabat to jedno z marokańskich miast. Leży w zachodniej części kraju (nad Oceanem Atlantyckim) i jest stolicą Maroko. To miasto odgrywa ważną rolę nie tylko pod względem turystycznym, ale też przemysłowym czy rzemieślniczym. Zwiedzając Maroko z pewnością warto choć na chwilę w Rabacie się zatrzymać.

W mieście znajduje się wiele zabytków. Warto zobaczyć między innymi zabytkową cytadelę czy pałac królewski Dar el-Makhzen. Na uwagę zasługują też mury z bramami, liczne medresy, mauzolea czy meczet. Symbolem miasta jest słynna Wieża Hassana. Minaret ten powinien mieć ok. 80 metrów wysokości, jednak jego budowa nigdy nie została skończona. Z tego względu wysokość minaretu to ok. 40 metrów.

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,