Magia Kuby – dlaczego nazywają ją piekielnym rajem?

Magia Kuby – dlaczego nazywają ją piekielnym rajem?

Wyspa „jak wulkan gorąca”

Kuba leży w strefie wybitnie wilgotnego klimatu równikowego, a słońce zdaje się tu nigdy nie zachodzić. Średnia temperatura najzimniejszego miesiąca w roku, czyli stycznia, to nadal aż 22,5 st. C. Jest jednak i pora deszczowa, która kończy się zazwyczaj serią gwałtownych huraganów.

Kubański temperament

Jednak gorący klimat karaibskiej wyspy to nie tylko zasługa panującego tutaj klimatu, ale i temperamentu samych Kubańczyków. Gorące rytmy salsy, cza-czy, rumby czy mambo rozbrzmiewające w lokalnych klubach czy na plażach potrafią porwać niejednego turystę. Muzyka na Kubie to życie. Wielbiciele nocnych rozrywek skorzystać mogą z wielu ciekawych miejsc: światowej sławy kabaretu Tropicana w Hawanie, mającego swe filie w Matanzas i Santiago de Cuba; ekskluzywnych klubów jazzowych La Zorra y el Cuervo, the Jazz Café oraz Jazz Café Irakere czy bardziej romantycznego El Gato Tuerto y Dos.

Raj dla zakochanych

Klimatyczne nadmorskie promenady, romantyczne restauracje z widokiem na morze oraz karaibskie temperatury nieraz przyczyniają się do szybszych porywów serca. Kuba to doskonałe miejsce na odbycie podróży poślubnej. Takiej przedślubnej także.

Kolonialne piekło Kuby

Kuba była też piekielnym rajem dla tysięcy niewolników przywożonych tutaj z krajów afrykańskich do pracy na plantacjach tytoniu i trzciny cukrowej. Rajskie krajobrazy Kuby były dla tych ludzi prawdziwym piekłem na ziemi.

Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę swojego życia to mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Biuro podróży Vanellus Travel oferuje wiele wypraw na Kubę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie.

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,