Kuba – tych 3 atrakcji nie może zabraknąć w trakcie podróży!

Kuba – tych 3 atrakcji nie może zabraknąć w trakcie podróży!

Kuba – kraj, który kojarzy się z kolonialnymi miasteczkami i rajskim odpoczynkiem. To miejsce w którym zewsząd dobiega rytmiczna muzyka, gdzie po wąskich uliczkach spacerują uśmiechnięci mieszkańcy i gdzie spróbować można pysznej, kubańskiej kuchni. Czego nie może zabraknąć w trakcie podróży do tego egzotycznego kraju?

1. Przejażdżka amerykańskimi, kolorowymi samochodami z lat 50-tych – nie sposób ich nie zauważyć, gdyż raz po raz przemykają one po ulicach Kuby. Podziwianie (np. Hawany) z perspektywy takiego samochodu będzie nie lada atrakcją!
2. Salsa – zarówno Ci, którzy uwielbiają tańczyć, jak i Ci, którzy nie do końca lubią tą czynność powinni odwiedzić niektóre z kubańskich klubów tanecznych. To dobry sposób na spróbowanie swoich sił na parkiecie, zabawę, możliwość podejrzenia mieszkańców czy skosztowanie miejscowych drinków (nie tylko tych alkoholowych).
3. Wizyta w miejscu, w którym powstają cygara – kubańskie cygara uważane są za jedne z najlepszych na świecie, dlatego warto nieco się dowiedzieć o ich wytwarzaniu.

Te 3 czynności z pewnością pozwolą Ci poznać Kubę od podszewki! Taką, jaka jest naprawdę!

Chcesz przeżyć kubańską przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,