Kuba – piękne plaże z białym piaskiem

Kuba – piękne plaże z białym piaskiem

Kuba to największa wyspa Morza Karaibskiego należąca do archipelagu Wielkich Antyli. Przez cały rok panują tam wysokie temperatury sprzyjające urlopowaniu. Kuba to również kraj słynący z przepięknych i czystych plaż, które oferują bogate zaplecze do uprawiania sportów wodnych, hoteli oraz liczne atrakcje dla turystów spragnionych ekscytujących przeżyć.

Varadero na półwyspie Hiacos

Varadero jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych kurortów na Karaibach. Znajduje się on w odległości 140 km od Hawany w kierunku wschodnim. Położony na malowniczym półwyspie Hiacos, zachwyca plażą z białym piaskiem o długości ponad 20 km. Co więcej z każdego miejsca na tym półwyspie możemy w ciągu 10 minut dojść na piechotę, bo jego szerokość prawie w żadnym zakątku nie przewyższa pół kilometra. Varadero powszechnie uważa się również za stolicę rozrywkową Kuby, bo mnóstwo tam dyskotek i restauracji, gdzie zabawy w rytmie salsy to codzienność.

Maria La Gorda – kompleks plaż i lasów

Jeśli lubicie wypoczynek na czystej plaży, ale szukacie miejsca nieco bardziej spokojnego niż kurort Varadero, postawcie na Maria La Gorda. Jest to niewielka plaża a zarazem ośrodek nurkowy położony 306 km na południowy zachód od Hawany. Warto wiedzieć, że region Maria La Gorda znajduje się na Liście Międzynarodowych Rezerwatów Biosfery UNESCO. Z plażą wiąże się legenda o Marii – wenezuelskiej piękności porzuconej tam przez piratów. Każdy, kto pragnie zachwycić się surowym pięknem kubańskiej przyrody, powinien wybrać się na plażę Maria La Gorda i stamtąd obejrzeć wschód słońca. Ten widok zapadnie Wam w pamięć do końca życia!

Guardalavaca – raj dla płetwonurków

Poza Varadero oraz Maria La Gorda warto wspomnieć jeszcze o skupiającym w sobie ciąg plaż regionie Guardalavaca. Zdaniem niektórych podróżnych jest to najlepszy teren turystyczny we wschodniej części Kuby, który śmiało może konkurować ze sławnym kurortem Varadero. Do Guardalavaca nie dotarła jeszcze zakrojona na szeroką skalę komercjalizacja, a przy tym miejsce to naprawdę zachwyca białymi plażami, tropikalną roślinnością oraz turkusem idealnych do uprawiania sportów wodnych mórz. Które plaże w regionie Guardalavaca są szczególnie godne polecenia turystom? Otoczone dużymi hotelami Guardalavaca, Esmeralda, Pesquero i Yuraguanal oraz mniejsza, położona w bardziej ustronnym miejscu Don Lino.

Co jest domeną egzotycznej Kuby? To właśnie białe i czyste, ciągnące się kilometrami kubańskie plaże, które łagodnie schodzą w kierunku turkusowego morza. Jeśli Waszym marzeniem jest urlop w prawdziwie rajskim otoczeniu, postawcie na Kubę. Będziecie chcieli zostać tam jak najdłużej i cieszyć się urokiem beztroskiego plażowania.

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,