Kuba – piękne plaże z białym piaskiem

Kuba to największa wyspa Morza Karaibskiego należąca do archipelagu Wielkich Antyli. Przez cały rok panują tam wysokie temperatury sprzyjające urlopowaniu. Kuba to również kraj słynący z przepięknych i czystych plaż, które oferują bogate zaplecze do uprawiania sportów wodnych, hoteli oraz liczne atrakcje dla turystów spragnionych ekscytujących przeżyć.

Varadero na półwyspie Hiacos

Varadero jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych kurortów na Karaibach. Znajduje się on w odległości 140 km od Hawany w kierunku wschodnim. Położony na malowniczym półwyspie Hiacos, zachwyca plażą z białym piaskiem o długości ponad 20 km. Co więcej z każdego miejsca na tym półwyspie możemy w ciągu 10 minut dojść na piechotę, bo jego szerokość prawie w żadnym zakątku nie przewyższa pół kilometra. Varadero powszechnie uważa się również za stolicę rozrywkową Kuby, bo mnóstwo tam dyskotek i restauracji, gdzie zabawy w rytmie salsy to codzienność.

Maria La Gorda – kompleks plaż i lasów

Jeśli lubicie wypoczynek na czystej plaży, ale szukacie miejsca nieco bardziej spokojnego niż kurort Varadero, postawcie na Maria La Gorda. Jest to niewielka plaża a zarazem ośrodek nurkowy położony 306 km na południowy zachód od Hawany. Warto wiedzieć, że region Maria La Gorda znajduje się na Liście Międzynarodowych Rezerwatów Biosfery UNESCO. Z plażą wiąże się legenda o Marii – wenezuelskiej piękności porzuconej tam przez piratów. Każdy, kto pragnie zachwycić się surowym pięknem kubańskiej przyrody, powinien wybrać się na plażę Maria La Gorda i stamtąd obejrzeć wschód słońca. Ten widok zapadnie Wam w pamięć do końca życia!

Guardalavaca – raj dla płetwonurków

Poza Varadero oraz Maria La Gorda warto wspomnieć jeszcze o skupiającym w sobie ciąg plaż regionie Guardalavaca. Zdaniem niektórych podróżnych jest to najlepszy teren turystyczny we wschodniej części Kuby, który śmiało może konkurować ze sławnym kurortem Varadero. Do Guardalavaca nie dotarła jeszcze zakrojona na szeroką skalę komercjalizacja, a przy tym miejsce to naprawdę zachwyca białymi plażami, tropikalną roślinnością oraz turkusem idealnych do uprawiania sportów wodnych mórz. Które plaże w regionie Guardalavaca są szczególnie godne polecenia turystom? Otoczone dużymi hotelami Guardalavaca, Esmeralda, Pesquero i Yuraguanal oraz mniejsza, położona w bardziej ustronnym miejscu Don Lino.

Co jest domeną egzotycznej Kuby? To właśnie białe i czyste, ciągnące się kilometrami kubańskie plaże, które łagodnie schodzą w kierunku turkusowego morza. Jeśli Waszym marzeniem jest urlop w prawdziwie rajskim otoczeniu, postawcie na Kubę. Będziecie chcieli zostać tam jak najdłużej i cieszyć się urokiem beztroskiego plażowania.

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.