Kuba – te 3 miasta musisz odwiedzić w trakcie podróży

Kuba – te 3 miasta musisz odwiedzić w trakcie podróży

Podróż na Kubę jest marzeniem wielu z nas. To roztańczony kraj, który zachwyca atmosferą, gościnnością lokalsów, kuchnią i kolonialnymi miastami. Wyprawa na Kubę nie może obyć się bez wizyty w Havanie czyli stolicy. Warto pospacerować tu po starym mieście, zobaczyć twierdzę El Morro czy słynny kościół San Francisco. Trzeba skorzystać tutaj również z przejażdżki amerykańskimi samochodami, gdyż to pozwoli nam się wczuć w klimat miejsca w którym jesteśmy. Kolejnym miastem, które zasługuje na uwagę jest Cienfuegos. Słynie ono z francuskiej zabudowy i wielu eleganckich budowli. Dla wielbicieli rajskich krajobrazów Kuba również ma coś w zanadrzu. Każdy, kto marzy o niezapomnianym relaksie powinien odwiedzić miasto Varadero.

Chcesz przeżyć kubańską przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,