Które ukraińskie miasto nazywane jest „Miastem Złotych Kopuł”?

Które ukraińskie miasto nazywane jest „Miastem Złotych Kopuł”?

Planując wyjazd na Ukrainę Polacy często skupiają się na odwiedzeniu dawnych ziem II rzeczpospolitej oraz miasta Lwowa. Ale to nie Lwów nazywany bywa „Miastem Złotych Kopuł”, ale Kijów, czyli stolica Ukrainy na odwiedzenie której czasem polskim grupom nie starcza już czasu.

Warto jednak wyjazd zaplanować tak, by Kijów był miastem, które będziemy mogli zwiedzić, bo zdecydowanie jest tam wiele miejsc, które trzeba zobaczyć. To nie tylko miasto lśniących, złotych kopuł, ale też miejsce gdzie znajdują się liczne muzea (Muzeum udziału Ukrainy w II wojnie światowej, Muzeum Jednej Ulicy czy Muzeum Czarnobylskie upamiętniające katastrofę elektrowni jądrowej w Czarnobylu).

Chcesz zwiedzić „złoty” Kijów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Ukrainę biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,