Które miasta koniecznie trzeba zobaczyć podróżując po Indiach?

Które miasta koniecznie trzeba zobaczyć podróżując po Indiach?

Indie to kraj niesamowicie zróżnicowany. Nie tylko pod względem kulturowym czy architektonicznym, ale też ze względu na klimat. Planując tam podróż warto zastanowić się, które miejsca chcemy odwiedzić, bo niestety w czasie jednej podróży nie sposób zwiedzić wszystkich indyjskich miast. Podróż warto rozpocząć od wizyty w Delhi. Znajduje się tam wiele budowli rządowych czy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Czerwony Fort.

Delhi słynie też ze kolorowej ulicy Chandni Chowk, gdzie wtopimy się w lokalny, tętniący życiem klimat. Kolejnym punktem na nasze liście koniecznie musi być Agra, w której znajduje się słynny Tadź Mahal – symbol Indii, „pomnik miłości” wybudowany przez Szahdżahana dla żony. Na uwagę zasługuje też Różowe Miasto Jaipur ze wspaniałym obserwatorium Jantar Mantar i czarującym Pałacem Wiatrów.

Chcesz zwiedzić najwspanialsze miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,