Które miasta koniecznie trzeba zobaczyć podróżując po Indiach?

Indie to kraj niesamowicie zróżnicowany. Nie tylko pod względem kulturowym czy architektonicznym, ale też ze względu na klimat. Planując tam podróż warto zastanowić się, które miejsca chcemy odwiedzić, bo niestety w czasie jednej podróży nie sposób zwiedzić wszystkich indyjskich miast. Podróż warto rozpocząć od wizyty w Delhi. Znajduje się tam wiele budowli rządowych czy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Czerwony Fort.

Delhi słynie też ze kolorowej ulicy Chandni Chowk, gdzie wtopimy się w lokalny, tętniący życiem klimat. Kolejnym punktem na nasze liście koniecznie musi być Agra, w której znajduje się słynny Tadź Mahal – symbol Indii, „pomnik miłości” wybudowany przez Szahdżahana dla żony. Na uwagę zasługuje też Różowe Miasto Jaipur ze wspaniałym obserwatorium Jantar Mantar i czarującym Pałacem Wiatrów.

Chcesz zwiedzić najwspanialsze miasta Indii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.