Kolumbia- kawa, salsa i…złoto!

Kolumbia- kawa, salsa i…złoto!

Kolumbia położona jest w Ameryce Południowej między Morzem Karaibskim, a Oceanem Spokojnym.
Słynie ona nie tylko z bogatego zróżnicowania geograficznego (na jej obszarze można zarówno odpocząć na rajskiej plaży jak i powspinać się po górach), ale przede wszystkim z kawy, salsy i… złota.

Zaczynając od tego ostatniego kruszcu, Kolumbia jest jednym z wiodących producentów złota na świecie. W Bogocie (stolicy Kolumbii) zwiedzić można słynne Muzeum Złota, które jest największym muzeum sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich na świecie. Ale czymże byłoby posiadanie dużej ilości złota, gdyby nie było kawy, która bywa równie cenna co złoto 🙂 ?No właśnie, dlatego oprócz podziwiania złota będąc w Kolumbii mamy także okazję, by napić się jednej z najlepszych kaw. Uprawia się ją w wielu częściach tego kraju, ale przede wszystkim w rejonie Zona Cafetera (jest to tzw. strefa kawowa położona w zachodnio-centralnej części kraju).

Do kawy proponujemy przyjemną do ucha (a z czasem i do tańca) muzykę. Kolumbijczycy uwielbiają się bawić i tańczyć. Cumbia to najpopularniejszy taniec w kraju (kolumbijski taniec ludowy), ale oprócz niego króluje także zmysłowa salsa, której rytmy poderwą do tańca niemalże każdego:).

Marzysz o podróży? Zobacz ofertę wycieczek do Kolumbii biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,