Kilka słów o marokańskiej walucie

Kilka słów o marokańskiej walucie

Maroko jest krajem, który coraz częściej pojawia się na liście państw, które podróżnicy chcą odwiedzić. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż Maroko zachwyca panującą tam atmosferą, niesamowicie aromatyczną kuchnią, lokalnym gwarem, zabytkowymi miastami czy gościnnością mieszkańców. Do tego dochodzą widoki jak z bajki i przepis na niezapomniany wyjazd jest gotowy. Zanim jednak ruszymy w podróż (nie tylko do Maroko, ale i do jakiegokolwiek zagranicznego kraju) warto dowiedzieć się nieco o lokalnej walucie, aby nie być potem zaskoczonym.

Walutą w Maroko jest dirham marokański (jeden dirham to 100 centymów). Waluta ta obowiązuje od 1960 roku. W Polsce w większości przypadków nie ma możliwości wymiany polskich złotówek na dirhamy marokańskie (a jeśli jest to wymiana bywa bardzo niekorzystna), dlatego najlepiej na miejsce zabrać ze sobą EURO lub DOLARY, które po przylocie można wymienić na lokalną walutę w wielu miejscach. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej wymiany dokonać w bankach lub miejscowych kantorach. Należy unikać wymiany w kantorach w hotelach lub na lotniskach, gdyż obowiązujący tam kurs również bywa niekorzystny.

Marzysz o niezapomnianej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,