Kilka słów o marokańskiej walucie

Maroko jest krajem, który coraz częściej pojawia się na liście państw, które podróżnicy chcą odwiedzić. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż Maroko zachwyca panującą tam atmosferą, niesamowicie aromatyczną kuchnią, lokalnym gwarem, zabytkowymi miastami czy gościnnością mieszkańców. Do tego dochodzą widoki jak z bajki i przepis na niezapomniany wyjazd jest gotowy. Zanim jednak ruszymy w podróż (nie tylko do Maroko, ale i do jakiegokolwiek zagranicznego kraju) warto dowiedzieć się nieco o lokalnej walucie, aby nie być potem zaskoczonym.

Walutą w Maroko jest dirham marokański (jeden dirham to 100 centymów). Waluta ta obowiązuje od 1960 roku. W Polsce w większości przypadków nie ma możliwości wymiany polskich złotówek na dirhamy marokańskie (a jeśli jest to wymiana bywa bardzo niekorzystna), dlatego najlepiej na miejsce zabrać ze sobą EURO lub DOLARY, które po przylocie można wymienić na lokalną walutę w wielu miejscach. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej wymiany dokonać w bankach lub miejscowych kantorach. Należy unikać wymiany w kantorach w hotelach lub na lotniskach, gdyż obowiązujący tam kurs również bywa niekorzystny.

Marzysz o niezapomnianej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.