Kilka słów o marokańskich pamiątkach

Niektórzy uważają, że w pamiątkach z podróży „zaklęte” są wspomnienia. Nieco prawdy z pewnością tkwi w tym stwierdzeniu, gdyż wielu z nas wraca z wypraw choćby z symbolicznymi pamiątkami, które przypominają nam o odbytym wyjeździe. Każdy kraj słynie z innych pamiątek, dlatego w tym wpisie skupimy się na tym, co naszym zdaniem warto przywieźć z podróży do Maroko.

Oprócz lokalnego rękodzieła (naczynia, wyroby drewniane), z którego słynie Maroko można przywieźć z tego kraju też kosmetyki. To właśnie w Maroko znajduje się słynna Dolina Róż, gdzie znajdują się plantacje róży damasceńskiej. Powstają z niej olejki, wody różane, olejki czy maseczki. Dobrem narodowym jest też olejek arganowy, który ma bardzo wiele zastosowań. Wielbiciele orientalnej kuchni powinni przywieźć ze sobą aromatyczne przyprawy. Maroko słynie też z babouche – są to charakterystyczne klapki wytwarzane w wielu kolorach. Pamiątkami mogą być też biżuteria czy ręcznie tkane dywaniki. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.