Jordania – wyprawa do świata antycznego

Jordania – wyprawa do świata antycznego

Wieki historii

Piasek pustyń otaczających miasta leżące na terenie dzisiejszej Jordanii pamięta wiele historycznych wydarzeń, wiele upadków, klęsk i zwycięstw. Tereny te wielokrotnie przechodziły z rąk do rąk. Ziemie te wchodziły w skład imperium Babilonii, Persji, na południu zamieszkiwali je Nabetejczycy, podbici później przez Rzymian. Przeszły jeszcze przez ręce Arabów, Egipcjan i Turków. Wszystkie te wydarzenia sprawiły, iż Jordania ma turystom wiele do zaoferowania. Czekają tu skalne grobowce Petry, czerwone piaski pustyni Wadi Rum z niesamowitymi formacjami skalnymi z granitu i piaskowca, teatr rzymski i cytadela w Ammanie, biblijna góra Nebo, na której miał dokończyć swojego żywota sam Mojżesz oraz Betania, gdzie Jezus dokonał jednego z większych cudów, jakim było wskrzeszenie Łazarza.

Skarby kultury

Warto odwiedzić także Muzeum Archeologiczne w Ammanie, które gromadzi wiele wyjątkowo cennych zabytków m. in. z Petry i Jerycha. Za jeden z najcenniejszych zabytków można z pewnością uznać tzw. zwoje z Qumran, czyli fragmenty pisma świętego odnalezione w grotach w miejscowości Qumran nad Morzem Martwym. Warte uwagi są także gliniane sarkofagi z X-V w. p.n.e., gipsowe posążki z neolitycznej osady Ain Ghazal pod Ammanem.

Chcesz poznać naszą opowieść o Jordanii na żywo? Zobacz ofertę biura podróży Vanellus Travel do Jordanii i przeżyj niezapomnianą przygodę, którą jeszcze długo będziesz wspominać.

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,