Jordania aktywnie – 3 pomysły

Jordania aktywnie – 3 pomysły

Podróżowanie ma różne oblicza. Jedni uwielbiają odpoczywać, inni odkrywać kraj przez pryzmat jego kultury czy zwyczajów, a jeszcze inni decydują się na podróże aktywne, w trakcie których chcą być niemalże cały czas w ruchu. Czego nie może zabraknąć w planie wyprawy do Jordanii, jeśli chcemy spędzić czas jak najbardziej aktywnie?

Aktywnością, która zadowoli każdego wielbiciela ruchu będzie z pewnością trekking w rezerwacie Wadi Mujib. To trekking po.. wodnistych ciekach, dlatego warto do niego odpowiednio się przygotować. Dobrym pomysłem jest też trekking w rezerwacie Dana, która zachwyca imponującymi, zróżnicowanymi krajobrazami. Warto zdecydować się też na całodzienne zwiedzanie Petry czyli imponujących ruin wykutego w skale miasta. Obszar ten jest bardzo rozległy, dlatego każdy wielbiciel pieszego zwiedzania z pewnością będzie zadowolony.

Chcesz zwiedzić Jordanię – zachwycający, bajkowy kraj Orientu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,