Jordania – 3 miasta, które musisz odwiedzić

Jordania – 3 miasta, które musisz odwiedzić

Jordania jest krajem do którego moglibyśmy wracać niezliczoną ilość razy. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele – pyszna kuchnia, gościnność lokalsów, pustynne widoki jak z bajki. Oprócz tego Jordania słynie też z miast pełnych zabytków sprzed tysięcy lat. Które z nich muszą znaleźć się w planie podróży do Jordanii?

W trakcie wyprawy do Jordanii warto odwiedzić Amman czyli stolicę kraju. Najsłynniejsze zabytki miasta to otwarty dla niemuzułmanów meczet Króla Abdullaha I, amfiteatr z II wieku czy zabytkowa cytadela. Po zwiedzaniu warto pospacerować po mieście, gdyż z pewnością pozwoli to wczuć się w orientalną atmosferę kraju w którym jesteśmy. Wartym odwiedzenia miastem jest też Jerash (Dżarasz). Znajduje się ono ok. 50 km od Ammanu. Zobaczyć tam można stanowisko archeologiczne obejmujące ruiny jednego z najlepiej zachowanych na świecie rzymskich miast z okresu starożytności. W planie podróży nie powinno zabraknąć też wizyty w Akabie, która leży nad Morzem Czerwonym.

Marzysz o wyprawie innej niż wszystkie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,