Jakie pamiątki warto przywieźć z Chin?

Chiny to jeden z krajów Azji Wschodniej. Marzenie wielu podróżników, kraj który zachwyca, czasem zadziwia, a przede wszystkim inspiruje. Podróż do Chin nie może odbyć się bez wizyty w stolicy, warto zobaczyć też część słynnego Muru Chińskiego czy słynną Terakotową Armię. Chiny to też kraj w którym oprócz nowoczesnych budynków podziwiać można tradycyjne świątynie. Jakie pamiątki warto przywieźć z tego kraju, by podróż wspominać jak najlepiej?

Oczywiście Chiny słyną z chińskiej herbaty, którą warto przywieźć z tego kraju, bo jej zapach i smak z pewnością przypomni nam podróż, którą odbyliśmy. Jak herbata to oczywiście zestawy porcelanowe do parzenia (wzorów jest mnóstwo, a każdy z zestawów jest przepiękny). Wyjątkową pamiątką mogą być też pałeczki do jedzenia czy różnego rodzaju drobiazgi (figurki, ozdóbki, parasolki). Smakosze powinni przywieźć ze sobą przyprawy i sosy, które nadadzą orientalnego charakteru daniom, które samodzielnie przygotujemy we własnym domu.

Marzysz o niezwykłej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.