Jakie pamiątki warto przywieźć z Chin?

Jakie pamiątki warto przywieźć z Chin?

Chiny to jeden z krajów Azji Wschodniej. Marzenie wielu podróżników, kraj który zachwyca, czasem zadziwia, a przede wszystkim inspiruje. Podróż do Chin nie może odbyć się bez wizyty w stolicy, warto zobaczyć też część słynnego Muru Chińskiego czy słynną Terakotową Armię. Chiny to też kraj w którym oprócz nowoczesnych budynków podziwiać można tradycyjne świątynie. Jakie pamiątki warto przywieźć z tego kraju, by podróż wspominać jak najlepiej?

Oczywiście Chiny słyną z chińskiej herbaty, którą warto przywieźć z tego kraju, bo jej zapach i smak z pewnością przypomni nam podróż, którą odbyliśmy. Jak herbata to oczywiście zestawy porcelanowe do parzenia (wzorów jest mnóstwo, a każdy z zestawów jest przepiękny). Wyjątkową pamiątką mogą być też pałeczki do jedzenia czy różnego rodzaju drobiazgi (figurki, ozdóbki, parasolki). Smakosze powinni przywieźć ze sobą przyprawy i sosy, które nadadzą orientalnego charakteru daniom, które samodzielnie przygotujemy we własnym domu.

Marzysz o niezwykłej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,