Islamabad – stolica Pakistanu

Islamabad – stolica Pakistanu

Pakistan to jeden z krajów południowej części Azji. Graniczy między innymi z Indiami czy Iranem, głową państwa jest tu prezydent, walutą rupia pakistańska, a stolicą leżący w północno-wschodniej części kraju Islamabad. Czy warto odwiedzić stolicę planując wyprawę do Pakistanu?

Islamabad z pewnością jest miastem, które powinno znaleźć się w planie podróży do Pakistanu. Nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach położenie (Islamabad leży na zachodnim przedgórzu Himalajów i otoczony jest górami), ale też z powodu znajdujących się tutaj zabytków. Najbardziej znany zabytek Islamabadu to znajdujący się u stóp wzgórza Margala Meczet Króla Fajsala. Jest to jeden z największych meczetów Azji Południowej. Co więcej, posiada on status narodowego meczetu Pakistanu. W Islamabad warto zobaczyć też Lal Masjid nazywany Czerwonym Meczetem. Warto pospacerować po miejscowych parkach czy odwiedzić lokalne muzea.

Sprawdź nasze wyprawy do Pakistanu i odkryj ten tajemniczy kraj!

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,