Iran – te miasta warto odwiedzić

Iran – te miasta warto odwiedzić

Iran to jedno z najpiękniejszych państw Bliskiego Wschodu. Zachwyca wyśmienitą kuchnią, życzliwością mieszkańców oraz bajkowymi widokami. Kraj ten imponuje też zabytkowymi miastami. Które z nich warto odwiedzić, aby móc stwierdzić, że poczuliśmy irańską atmosferę na własnej skórze?

Większość podróży do Iranu rozpoczyna się od wizyty w stolicy kraju – Teheranie. To bardzo dobry pomysł, gdyż w Teheranie zdecydowanie można wczuć się w klimat kraju w którym jesteśmy. To tutaj znajduje się wiele zabytków. Warto odwiedzić znajdujące się tutaj muzea, dzięki czemu lepiej poznamy historię kraju. Kolejnym wartym uwagi miastem jest Sziraz, który słynie z pałaców, ogrodów czy olśniewających meczetów. Warto odwiedzić też miasto Jazd (jedno z najpiękniejszych pustynnych miast kraju) oraz przepiękny Isfahan.

Marzysz o niezwykłej wyprawie? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Iranu biura podróży Vanellus Travel, a z pewnością znajdziesz tam podróż idealną dla Ciebie!

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,