Iran – te miasta warto odwiedzić

Iran to jedno z najpiękniejszych państw Bliskiego Wschodu. Zachwyca wyśmienitą kuchnią, życzliwością mieszkańców oraz bajkowymi widokami. Kraj ten imponuje też zabytkowymi miastami. Które z nich warto odwiedzić, aby móc stwierdzić, że poczuliśmy irańską atmosferę na własnej skórze?

Większość podróży do Iranu rozpoczyna się od wizyty w stolicy kraju – Teheranie. To bardzo dobry pomysł, gdyż w Teheranie zdecydowanie można wczuć się w klimat kraju w którym jesteśmy. To tutaj znajduje się wiele zabytków. Warto odwiedzić znajdujące się tutaj muzea, dzięki czemu lepiej poznamy historię kraju. Kolejnym wartym uwagi miastem jest Sziraz, który słynie z pałaców, ogrodów czy olśniewających meczetów. Warto odwiedzić też miasto Jazd (jedno z najpiękniejszych pustynnych miast kraju) oraz przepiękny Isfahan.

Marzysz o niezwykłej wyprawie? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Iranu biura podróży Vanellus Travel, a z pewnością znajdziesz tam podróż idealną dla Ciebie!

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.