Te informacje przydadzą Ci się przed wyjazdem do Pakistanu

Te informacje przydadzą Ci się przed wyjazdem do Pakistanu

Pakistan to nieodkryty kraj Azji Południowej. Leży u stóp Himalajów i zachwyca widokami jak z bajki. To dobre miejsce zarówno dla miłośników przyrody, jak i wielbicieli zwiedzania. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. O czym warto pamiętać przed wyprawą do tego tajemniczego państwa?

Na początek pamiętajmy, że na chwilę obecną każda osoba planująca pakistańską przygodę potrzebuje nie tylko paszportu, ale i wizy (przepisy dotyczące wjazdu zmieniają się bardzo szybko, dlatego przed wyjazdem należy sprawdzić jakie są aktualne wymogi wjazdowe). Zanim rozpoczniemy pakowanie musimy dokładnie sprawdzić plan naszej podróży oraz planowaną na okres naszego pobytu pogodę (oczywiście jeśli ruszamy w podróż z odpowiednim biurem podróży z pewnością otrzymamy te informacje przed wyjazdem). Podczas pakowania przyda się również informacja, że Pakistan jest krajem muzułmańskim, więc przy wchodzeniu do miejsc świętych przydadzą się długie spodnie, spódnice czy chusty. Na co dzień również warto unikać tu roznegliżowania. Walutą kraju jest rupia pakistańska, jednak na miejsce najlepiej zabrać dolary i wymieniać je na lokalną walutę już w Pakistanie. Pamiętajmy też o różnicy czasowej. W walizce nie może zabraknąć też wygodnych butów, gdyż w Pakistanie zdecydowanie jest co zwiedzać.

Marzysz o wyprawie do Pakistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,