Te informacje przydadzą Ci się przed wyjazdem do Pakistanu

Pakistan to nieodkryty kraj Azji Południowej. Leży u stóp Himalajów i zachwyca widokami jak z bajki. To dobre miejsce zarówno dla miłośników przyrody, jak i wielbicieli zwiedzania. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. O czym warto pamiętać przed wyprawą do tego tajemniczego państwa?

Na początek pamiętajmy, że na chwilę obecną każda osoba planująca pakistańską przygodę potrzebuje nie tylko paszportu, ale i wizy (przepisy dotyczące wjazdu zmieniają się bardzo szybko, dlatego przed wyjazdem należy sprawdzić jakie są aktualne wymogi wjazdowe). Zanim rozpoczniemy pakowanie musimy dokładnie sprawdzić plan naszej podróży oraz planowaną na okres naszego pobytu pogodę (oczywiście jeśli ruszamy w podróż z odpowiednim biurem podróży z pewnością otrzymamy te informacje przed wyjazdem). Podczas pakowania przyda się również informacja, że Pakistan jest krajem muzułmańskim, więc przy wchodzeniu do miejsc świętych przydadzą się długie spodnie, spódnice czy chusty. Na co dzień również warto unikać tu roznegliżowania. Walutą kraju jest rupia pakistańska, jednak na miejsce najlepiej zabrać dolary i wymieniać je na lokalną walutę już w Pakistanie. Pamiętajmy też o różnicy czasowej. W walizce nie może zabraknąć też wygodnych butów, gdyż w Pakistanie zdecydowanie jest co zwiedzać.

Marzysz o wyprawie do Pakistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.