Indie – z czego słynie miasto Jaipur?

Indie – z czego słynie miasto Jaipur?

Jaipur to jedno z miast północno-zachodnich Indii. Nie bez powodu znane jako Różowe Miasto, ponieważ część znajdujących się tam budynków pomalowano właśnie na kolor różowy. Jaipur to stolica kolorowego, półpustynnego stanu Radżastan i największe jego miasto, pełne zabytków, pałaców czy świątyń. Do najbardziej wartych uwagi miejsc należy z pewnością imponujący, wybudowany z czerwonego piaskowca Pałac Wiatrów. Nie sposób nie zwrócić na niego uwagi, bo jego fasada przypomina ul. Innymi zabytkami tego miasta jest między innymi Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar czy Pałac Miejski ze wspaniałymi salami. Nieopodal miasta znajduje się też Fort Amber – kompleks budowli obronnych.

Chcesz zwiedzić Jaipur? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Indii biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,