Garść przydatnych informacji przed wyjazdem do Chin

Z czym kojarzą się Chiny? Pierwszą myślą wielu z nas z pewnością będzie ryż, herbata i Wielki Mur Chiński. Warto dodać do tego imponujące, tradycyjne świątynie, zapierające dech w piersiach krajobrazy czy pyszną kuchnię. O czym warto pamiętać przed podróżą, by zapadła ona w pamięci na jak najdłużej?

Jeśli chcemy wjechać do Chin pamiętajmy, że obywatele RP objęci są obowiązkiem wizowym. Przed wyjazdem musimy załatwić nieco formalności (jeśli jednak ich załatwienie powierzymy odpowiednim instytucjom, np. biuru podróży z którym wyjeżdżamy to nim się obejrzymy, wszystko będzie już gotowe). Przed planowanym wyjazdem trzeba też precyzyjnie wiedzieć, który rejon Chin będziemy zwiedzać – kraj ten jest ogromny i niezwykle zróżnicowany (występują tam aż 3 strefy klimatyczne!), dlatego ta informacja przyda nam się, abyśmy spakowali do walizki to, co potrzeba. Najczęściej wyznawaną religią w Chinach jest buddyzm. Należy więc pamiętać o odpowiednim okryciu (np. ramion), jeśli wchodzimy do miejsc świętych (nie musimy jednak się obawiać, gdyż zasady te nie są tak rygorystycznie przestrzegane jak w przypadku innych religii). Pamiętajmy też o różnicy czasowej. Czym jednak będzie podróż, jeśli załatwimy formalności, poczytamy o kraju czy spakujemy odpowiednio walizkę, jeśli nie „otworzymy” się w danym kraju? I to właśnie ta otwartość jest niezwykle cenna, gdyż tylko ona pozwoli nam czerpać z podróży garściami i zbliżyć się do orientalnej, chińskiej kultury tak blisko, jak tylko to możliwe. Czyż nie właśnie to jest najpiękniejsze w podróżowaniu?

Marzysz o niesamowitej, niezapomnianej podróży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.