Garść przydatnych informacji przed wyjazdem do Pakistanu

Wielu podróżujących pragnie pojechać do Pakistanu. Załatwiania formalności nie lubi nikt, a przed wyjazdem do tego kraju koniecznie należy zająć się paroma sprawami. Nam to jednak nie straszne, a jeśli przygotowanie wyjazdu powierzysz nam to właśnie my zajmiemy się wszelkimi szczegółami. Tobie pozostanie poczytać nieco o Pakistanie i spakować to, o czym poinformujemy Cię przed wyjazdem.

Wybierając się w podróż do Pakistanu z pewnością musisz wiedzieć, że pomimo tego, że językami urzędowymi jest urdu i angielski to jedynie w niewielu przypadkach porozumieć się można za pomocą tego drugiego języka. Nie warto się jednak tym przejmować, ponieważ ciekawi świata i uśmiechnięci Pakistańczycy pomogą nam nawet wtedy, jeśli nie będziemy mówić w ich języku.
Pamiętać trzeba też o tym, że w najczęściej wyznawaną religią w Pakistanie jest islam. Należy więc podporządkować się panującym zwyczajom. W ubiorze powinno się zachować umiar, należy uważać by nie ubierać się zbyt wyzywająco i powinno się unikać roznegliżowania.

Do Pakistanu bierzemy ze sobą gotówkę i wymieniamy na lokalną walutę w miejscu. Pamiętajmy, że płatność kartą nie jest zbyt popularna, a bankomaty są dostępne jedynie w większych miastach. Oprócz gotówki dodatkowo spakować koniecznie trzeba przejściówkę, bo gniazdka jedynie w niektórych miejscach są takie jak nasze.

Niezależnie od pory w jakiej jedziemy do Pakistanu warto mieć ze sobą zarówno krem przeciwsłoneczny jak i kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ dzień może być słoneczny, a wieczór chłodny.

Chcesz pojechać do Pakistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel. Wśród wyjazdów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.