Garść przydatnych informacji przed wyjazdem do Pakistanu

Garść przydatnych informacji przed wyjazdem do Pakistanu

Wielu podróżujących pragnie pojechać do Pakistanu. Załatwiania formalności nie lubi nikt, a przed wyjazdem do tego kraju koniecznie należy zająć się paroma sprawami. Nam to jednak nie straszne, a jeśli przygotowanie wyjazdu powierzysz nam to właśnie my zajmiemy się wszelkimi szczegółami. Tobie pozostanie poczytać nieco o Pakistanie i spakować to, o czym poinformujemy Cię przed wyjazdem.

Wybierając się w podróż do Pakistanu z pewnością musisz wiedzieć, że pomimo tego, że językami urzędowymi jest urdu i angielski to jedynie w niewielu przypadkach porozumieć się można za pomocą tego drugiego języka. Nie warto się jednak tym przejmować, ponieważ ciekawi świata i uśmiechnięci Pakistańczycy pomogą nam nawet wtedy, jeśli nie będziemy mówić w ich języku.
Pamiętać trzeba też o tym, że w najczęściej wyznawaną religią w Pakistanie jest islam. Należy więc podporządkować się panującym zwyczajom. W ubiorze powinno się zachować umiar, należy uważać by nie ubierać się zbyt wyzywająco i powinno się unikać roznegliżowania.

Do Pakistanu bierzemy ze sobą gotówkę i wymieniamy na lokalną walutę w miejscu. Pamiętajmy, że płatność kartą nie jest zbyt popularna, a bankomaty są dostępne jedynie w większych miastach. Oprócz gotówki dodatkowo spakować koniecznie trzeba przejściówkę, bo gniazdka jedynie w niektórych miejscach są takie jak nasze.

Niezależnie od pory w jakiej jedziemy do Pakistanu warto mieć ze sobą zarówno krem przeciwsłoneczny jak i kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ dzień może być słoneczny, a wieczór chłodny.

Chcesz pojechać do Pakistanu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel. Wśród wyjazdów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,