Filipiny – o czym warto pamiętać przed wyjazdem?

Filipiny – o czym warto pamiętać przed wyjazdem?


Filipiny to kraj południowo-wschodniej Afryki (ze względu, że jest to państwo wyspiarskie często mówi się o Filipinach jako krainie siedmiu tysięcy wysp). O czym pamiętać przed podróżą do tego kraju? Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem, aby czerpać z niego przysłowiowymi garściami?
Obywatele RP wjeżdżają do Filipin na podstawie paszportu – warto pamiętać, że paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży. Jeśli chodzi o to, kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj to warto zaznaczyć, że tak naprawdę każdy miesiąc jest dobry na podróż, gdyż praktycznie zawsze jest tam ciepło. Językami urzędowymi są tu język filipiński i angielski, ale w niektórych regionach można porozmawiać po hiszpańsku. Najczęściej wyznawaną religią jest katolicyzm, a walutą peso filipińskie. Na miejsce warto zabrać z sobą dolary amerykańskie lub euro. Przed wjazdem na Filipiny nie ma szczepień obowiązkowych. Zaleca się jednak (jak przed większością zagranicznych podróży) szczepionki na żółtaczkę typu A i B, tężec, dur brzuszny. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne (np. repelent przeciwko komarom – najlepiej ze stężeniem 50% DEET). Jeśli już to wiemy, to możemy rozpoczynać pakowanie walizki, a następnie ruszać na spotkanie z przygodą. A przygód na Filipinach na pewno nam nie zabraknie!

Chcesz zwiedzić krainę siedmiu tysięcy wysp? Koniecznie zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów na Filipiny:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,