Filipiny – o czym warto pamiętać przed wyjazdem?


Filipiny to kraj południowo-wschodniej Afryki (ze względu, że jest to państwo wyspiarskie często mówi się o Filipinach jako krainie siedmiu tysięcy wysp). O czym pamiętać przed podróżą do tego kraju? Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem, aby czerpać z niego przysłowiowymi garściami?
Obywatele RP wjeżdżają do Filipin na podstawie paszportu – warto pamiętać, że paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży. Jeśli chodzi o to, kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj to warto zaznaczyć, że tak naprawdę każdy miesiąc jest dobry na podróż, gdyż praktycznie zawsze jest tam ciepło. Językami urzędowymi są tu język filipiński i angielski, ale w niektórych regionach można porozmawiać po hiszpańsku. Najczęściej wyznawaną religią jest katolicyzm, a walutą peso filipińskie. Na miejsce warto zabrać z sobą dolary amerykańskie lub euro. Przed wjazdem na Filipiny nie ma szczepień obowiązkowych. Zaleca się jednak (jak przed większością zagranicznych podróży) szczepionki na żółtaczkę typu A i B, tężec, dur brzuszny. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne (np. repelent przeciwko komarom – najlepiej ze stężeniem 50% DEET). Jeśli już to wiemy, to możemy rozpoczynać pakowanie walizki, a następnie ruszać na spotkanie z przygodą. A przygód na Filipinach na pewno nam nie zabraknie!

Chcesz zwiedzić krainę siedmiu tysięcy wysp? Koniecznie zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów na Filipiny:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.