Fairy Meadows – płaskowyż u podnóża Nanga Parbat

Fairy Meadows – płaskowyż u podnóża Nanga Parbat

Podróż do Pakistanu jest marzeniem niejednego z nas. Kraj ten zachwyca bogatą kulturą, życzliwością mieszkańców, architektonicznymi perełkami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. I to właśnie taką scenerię podziwiać można ze słynnego płaskowyżu, łąki Fairy Meadows położonej na wysokości 3300 m n.p.m u stóp Nanga Parbat. Miejsce to jednocześnie jest parkiem narodowym i stamtąd rozpoczyna się większość wypraw do obozu górskiego Nanga Parbat.

Podziwiać wtedy można niesamowite himalajskie krajobrazy, lodowce, łańcuchy górskie. To jeden z najbardziej malowniczych regionów kraju i miejsce w którym można odpocząć i złapać oddech przed dalszą podróżą.

Chcesz odpocząć na Fairy Meadows? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel, a z pewnością dowiesz się wszystkiego:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,