Etiopia – kto wybudował kościoły w Lalibeli?

Lalibela to jedna z etiopskich miejscowości. Słynie ona między innymi ze znanych na całym świecie kościołów wykutych w skałach. Świątynie te wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a miejsce w którym się znajdują licznie odwiedzane jest przez pielgrzymów. Wybudowanie kościołów zlecił najprawdopodobniej Lalibela – jeden z cesarzy Etiopii. Do dziś nie wiadomo jednak komu to zadanie zlecił i kto rzeczywiście postawił te zjawiskowe kościoły. Jedna z legend głosi, że co najmniej jeden z nich powstał przy pomocy aniołów (i rzeczywiście niektórzy się z tym zgadzają, bo część kościołów wygląda tak, jakby wybudowane były z pomocą jakiejś nadludzkiej siły). Inna legenda głosi natomiast, że budowniczymi byli Hindusi, Arabowie czy Egipcjanie i budowali te świątynie prawie 25 lat.

Chcesz zobaczyć Lalibelę i kościoły wykute w skałach? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Etiopii biura podróży Globzon Travel:

https://globzon.travel.pl/etiopia-wycieczki/

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.