Dzień w Ammanie – stolicy Jordanii

Dzień w Ammanie – stolicy Jordanii

Wyprawa do Jordanii jest marzeniem wielu z nas. To kraj, który zachwyca orientalną atmosferą, pyszną kuchnią, pustynią Wadi Rum czy Morzem Martwym. Jordania słynie też z wielu zabytkowych miast. Jednym z nich z pewnością jest Amman czyli stolica Jordanii.

Zwiedzając Amman warto zobaczyć zabytkową cytadelę, skąd roztacza się widok na miasto. Na uwagę zasługuje też teatr rzymski, którego widownia pomieścić może ponad 6000 osób. W Ammanie znajduje się też Meczet Króla Abdullaha – charakterystyczna muzułmańska świątynia, którą niemuzułmanie mogą zwiedzić od wewnątrz. Po zwiedzaniu czas na spacery po gwarnych uliczkach czy smakowanie miejscowych specjałów w lokalnych knajpkach. Tak spędzony dzień z pewnością pozwoli wczuć się w orientalny klimat Jordanii!

Marzysz o niezwykłej podróży, która zapadnie w Twojej pamięci na bardzo długo? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,