Dominikana – raj dla miłośników sportów wodnych

Z czym zazwyczaj kojarzy się Dominikana? Zapewne większość z Was odpowie, że z egzotycznymi wakacjami na plaży i cudowną słoneczną pogodą. Jednak urlop na Dominikanie można spędzić dużo ciekawiej niż tylko wylegując się na rozgrzanym słońcem piasku. Gdy w Polsce panuje surowa zimowa aura, warto odwiedzić Dominikanę i wybrać coś z szerokiej oferty dostępnych tam sportów wodnych.

Szlaki 27 wodospadów Damajagui

Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwe cuda przyrody, koniecznie wybierzcie się na wycieczkę szlakiem 27 wodospadów Damajagui. Na przebycie całej trasy potrzebne będą około 4 godziny. Wycieczka odbywa się po opieką przewodnika i jest przeznaczona dla osób dość aktywnych fizycznie. Do atrakcji, które będą czekać na Was podczas tej trasy należy zaliczyć np. wspinanie się po skałach lub pływanie w wąwozach. Zdaniem wielu turystów najbardziej ekscytujący jest sam koniec takiej wyprawy szlakiem wodospadów – aby zejść z trasy, należy bowiem skoczyć z wysokości 8 metrów do krystalicznie czystej wody.

Okolice Cabarete

Warto wiedzieć, że Dominikana to wręcz wymarzone miejsce dla tych, którzy z ochotą uprawiają sporty wodne. Na północnej części wyspy znajduje się miasteczko Cabarete z niesamowitą plażą – jednym z najpiękniejszych naturalnych zakątków tego kraju. To miejsce uznawane jest za jedno z 10 najlepszych miejsc na świecie pod względem baz do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Można tam wypożyczyć sprzęt oraz uczestniczyć w kursach dla początkujących i zaawansowanych. Co więcej w Cabarete regularnie odbywają się regaty i zawody windsurfingowe. Trzeba wiedzieć, że region Cabarete to również istny raj dla miłośników nurkowania wśród mieniącej się kolorami tropikalnej podwodnej fauny i flory. Najwięcej atrakcji dla wielbicieli tego sportu do zaoferowania mają: wspomniane Cabarete, półwysep Samana, Nizao, Isla Catalina, Bayahibe, Isla Saona, Punta Cana, zatoka Ocoa, Barahona, Cabo Rojo, Beata, Puerto Plata, Sosua i Banco de la Plata.

Raj dla amatorów wędkowania

Na północ od Puerto Plata oraz Monte Cristi w miejscowości Barahona zlokalizowane jest centrum wędkarstwa głębinowego z profesjonalnymi instruktorami. Jeśli jesteście zapalonymi wędkarzami, to koniecznie wybierzcie się w podróż na Dominikanę. Oprócz Barahona można znaleźć tam kilka innych miejscowości (np. Pedernales, Idenpendencia, Monte Plata, Altagracia i Seibo), które idealnie nadają się do łowienia mniejszych ryb lub uprawiania przybrzeżnego wędkarstwa. Co jest największym atutem Dominikany? Niewątpliwie kilkudziesięciometrowa wstęga białego piasku o niezwykle drobnej konsystencji oraz liczne rafy koralowe osłaniające zatoki przed potężnymi falami docierającymi znad Atlantyku. Dominikana to najlepsze miejsce dla tych, którzy uwielbiają aktywnie spędzać swój wolny czas na łonie zapierającej dech w piersiach dziewiczej natury!

Marzysz o wyprawie na Domikanę? Zapoznaj się z ofertą wyjazdów biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.