Dominikana – muzyka, taniec, śpiew

Republika Dominikańska należy do najchętniej zwiedzanych przez turystów miejsc świata. Znajdziemy tam bezkresne plaże z białym piaskiem, wiecznie zielone lasy oraz malownicze góry. Ale każdy, kto miał okazję spędzić trochę czasu w tym przepięknym kraju, zwróci Waszą uwagę, że Dominikana to również wspaniali ludzie i niezapomniane chwile z muzyką, tańcem i śpiewem.

Uśmiechnięci Dominikańczycy

Położona na Morzu Karaibskim i zajmująca 2/3 powierzchni wyspy Haiti Dominikana jest państwem ubogim, ale jego mieszkańcy zawsze sprawiają wrażanie zadowolonych i pozytywnie nastawionych do życia. Dominikańczycy są bardzo przyjaznym narodem, można uznać ich nawet na jedną z najbardziej życzliwych nacji świata. Ogromna dobroć Dominikańczyków wzmacnia wiarę w drugiego człowieka i relacje międzyludzkie. Ich kraj jest bezpieczny dla turystów, trzeba tylko z szacunkiem odnosić się do miejscowych obyczajów i nie czynić z biedy Dominikańczyków atrakcji fotograficznej.

W rytmach bachaty i merengue

Dominikańczycy naprawdę potrafią cieszyć się życiem, a o trudach codzienności pozwalają im zapomnieć narodowe tańca – czyli bachata i merengue oraz muzyka i śpiew. Dzięki temu w ich tropikalnym kraju zawsze coś się dzieje, a w miejscowych kafejkach i barach zawsze panuje wesoła atmosfera. Typowym dla tamtejszych sjest tańcem towarzyskich jest merengue. Jeszcze do XIX merengue uważany był za taniec tzw. ,,wyższych sfer”. Tańczy się go w metrum na dwie czwarte, a charakter tego pląsu jest jak samo życie Dominikańczyków – wolny, leniwy i jednocześnie nadzwyczaj pogodny. Drugim ulubionym tańcem na Dominikanie jest bachata. Jego początki wiążą się z muzyką bachata, która służyła do śpiewu rzewnych, słodko-gorzkich pieśni, typowych dla wiejskich rejonów plantacji trzciny cukrowej z początków XX wieku. Z czasem z muzyki wykształcił się taniec bachata.

Oryginalną dominikańską bachatę tańczy się na mocno ugiętych nogach, w bliskim objęciu. Kolana partnerów podczas tego zmysłowego tańca wchodzą między siebie. Cechą charakterystyczną bachaty jest też szeroko rozkołysany i łagodny ruch boczny bioder obojga partnerów. Zdaniem ekspertów od tańca bachata podobnie jak kubańska rumba lub bolero daje tancerzom niezwykłe poczucie bliskości i czułości. Jeśli chcecie się przekonać, jak pięknie grają, tańczą i śpiewają sympatyczni mieszkańcy Dominikany, najlepiej wybierzcie się do ich ojczyzny w lutym. Wtedy to we wszystkich większych miastach odbywają się tam wyjątkowo barwne pochody karnawałowe a miejscowa ludność całymi nocami tańczy do utraty tchu przy rytmach gorącej kreolskiej muzyki oraz dźwiękach afrykańskich bębnów. Już dziś zaplanujcie szaloną wyprawę do muzycznego i tanecznego raju dla wielbicieli dobrej zabawy i towarzyskich spotkań przepełnionych radością! Dominikana czeka na Ciebie 🙂

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.