Dominikana – muzyka, taniec, śpiew

Dominikana – muzyka, taniec, śpiew

Republika Dominikańska należy do najchętniej zwiedzanych przez turystów miejsc świata. Znajdziemy tam bezkresne plaże z białym piaskiem, wiecznie zielone lasy oraz malownicze góry. Ale każdy, kto miał okazję spędzić trochę czasu w tym przepięknym kraju, zwróci Waszą uwagę, że Dominikana to również wspaniali ludzie i niezapomniane chwile z muzyką, tańcem i śpiewem.

Uśmiechnięci Dominikańczycy

Położona na Morzu Karaibskim i zajmująca 2/3 powierzchni wyspy Haiti Dominikana jest państwem ubogim, ale jego mieszkańcy zawsze sprawiają wrażanie zadowolonych i pozytywnie nastawionych do życia. Dominikańczycy są bardzo przyjaznym narodem, można uznać ich nawet na jedną z najbardziej życzliwych nacji świata. Ogromna dobroć Dominikańczyków wzmacnia wiarę w drugiego człowieka i relacje międzyludzkie. Ich kraj jest bezpieczny dla turystów, trzeba tylko z szacunkiem odnosić się do miejscowych obyczajów i nie czynić z biedy Dominikańczyków atrakcji fotograficznej.

W rytmach bachaty i merengue

Dominikańczycy naprawdę potrafią cieszyć się życiem, a o trudach codzienności pozwalają im zapomnieć narodowe tańca – czyli bachata i merengue oraz muzyka i śpiew. Dzięki temu w ich tropikalnym kraju zawsze coś się dzieje, a w miejscowych kafejkach i barach zawsze panuje wesoła atmosfera. Typowym dla tamtejszych sjest tańcem towarzyskich jest merengue. Jeszcze do XIX merengue uważany był za taniec tzw. ,,wyższych sfer”. Tańczy się go w metrum na dwie czwarte, a charakter tego pląsu jest jak samo życie Dominikańczyków – wolny, leniwy i jednocześnie nadzwyczaj pogodny. Drugim ulubionym tańcem na Dominikanie jest bachata. Jego początki wiążą się z muzyką bachata, która służyła do śpiewu rzewnych, słodko-gorzkich pieśni, typowych dla wiejskich rejonów plantacji trzciny cukrowej z początków XX wieku. Z czasem z muzyki wykształcił się taniec bachata.

Oryginalną dominikańską bachatę tańczy się na mocno ugiętych nogach, w bliskim objęciu. Kolana partnerów podczas tego zmysłowego tańca wchodzą między siebie. Cechą charakterystyczną bachaty jest też szeroko rozkołysany i łagodny ruch boczny bioder obojga partnerów. Zdaniem ekspertów od tańca bachata podobnie jak kubańska rumba lub bolero daje tancerzom niezwykłe poczucie bliskości i czułości. Jeśli chcecie się przekonać, jak pięknie grają, tańczą i śpiewają sympatyczni mieszkańcy Dominikany, najlepiej wybierzcie się do ich ojczyzny w lutym. Wtedy to we wszystkich większych miastach odbywają się tam wyjątkowo barwne pochody karnawałowe a miejscowa ludność całymi nocami tańczy do utraty tchu przy rytmach gorącej kreolskiej muzyki oraz dźwiękach afrykańskich bębnów. Już dziś zaplanujcie szaloną wyprawę do muzycznego i tanecznego raju dla wielbicieli dobrej zabawy i towarzyskich spotkań przepełnionych radością! Dominikana czeka na Ciebie 🙂

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,