Dlaczego na Kubie jest tyle miejsc związanych z Hemingwayem?

Dlaczego na Kubie jest tyle miejsc związanych z Hemingwayem?

Ernest Hemingway to jeden z najbardziej znanych amerykańskich pisarzy. Autor taki dzieł jak „Stary człowiek i morze” czy „Pożegnanie z bronią” urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale to właśnie na Kubie znaleźć możemy mnóstwo miejsc poświęconych jemu i jego pamięci. Dlaczego? Około 1939 roku pisarz przypłynął na Kubę, w której tak się zakochał, że wraz z jedną ze swoich żon kupił tam villę. Miejsce to znajdujące się w Hawanie – Finca Vigia – obecnie jest muzeum, w którym podziwiać możemy między innymi biblioteczkę Ernesta. Wokół budynku znajduje się zjawiskowy ogród, w którym niejeden z nas z pewnością dostałby natchnienia. W Hawanie znajduje się też mnóstwo knajpek w których przesiadywał Hemingway i robił to, co uwielbiają robić wszyscy Kubańczycy – rozmawiał. I właśnie ta możliwość, spokojna atmosfera i roztańczone podejście do świata sprawiło, że Ernest tak bardzo pokochał Kubę i wszystko co z nią związane, że nie tylko część akcji swoich powieści umiejscowił właśnie w tym kraju, ale i sam spędził tam około 20 lat swojego życia.

Chcesz ruszyć szlakiem Hemingwaya i zobaczyć najpiękniejsze kubańskie miasteczka? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,