Dlaczego kubańskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie?

Dlaczego kubańskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie?

Karaibski raj

Piękne, dziewicze i w dodatku ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże łagodnie opadające do szafirowego morza to turystyczna wizytówka Kuby. A dlaczego uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie? Powód jest jeden – nieskażony żadnymi zanieczyszczeniami biały piasek, który przypomina, ze względu na kolor i ziarnistość, rozsypaną mąkę. Bieg po takim piasku na bosaka to czysta przyjemność. Urokami plażowania można się cieszyć także na setkach maleńkich wysepek rozsianych wokół wyspy głównej, choć w większości żeby się na nie dostać, trzeba podpłynąć katamaranem lub żaglówką.

Wszystko, czego dusza zapragnie

Oprócz plażowania z drinkiem w dłoni, zażywania morskich kąpieli oraz uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych można w stroju nurka zwiedzić wraki statków leżące na przybrzeżnych mieliznach, podziwiać przepiękne rafy kolorowe. Wart odwiedzenia jest szczególnie archipelag de los Canarreos, na który składa się pasmo wysp i raf koralowych ciągnące się aż przez 110 km. Wart rekomendacji jest także zespół wysepek połączonych ze sobą naturalnymi groblami, w skład którego wchodzą: Cayo Las Brujas, Cayo Santa Clara, Cayo Guillermo, Cayo Coco oraz Cayo Romano. Na głównej wyspie również czekają malownicze plaże, w tym zlokalizowana w największym ośrodku turystycznym na północy Kuby plaża Varadero, na wschodnim wybrzeżu plaża Guardalavaca oraz bardziej kameralne Gibara oraz Playa Esmeralda.


Poznaj Kubę z biurem podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,