Dlaczego Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni?

Dlaczego Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni?

Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni. Określenie to rzecz jasna nie wzięło się znikąd, ponieważ to ten kraj słynie z pięknie zakwitających (na biało-różowo) wiśni, które niejako są nawet symbolem Japonii. W okresie kwitnienia (przypada on najczęściej w kwietniu, ale tak naprawdę wszystko zależne jest od panującej pogody oraz od obszaru Japonii) wyglądają one imponująco. Okres ten jest oczywiście odpowiednio, uroczyście obchodzony. Płatki wiśni dodawane są wtedy do jedzenia oraz piwa, a na stoiskach można kupić mnóstwo gadżetów z motywem biało-różowym. Zapach unoszący się w powietrzu i blado-różowy krajobraz tworzą niesamowitą atmosferę, dlatego warto choć raz w życiu zobaczyć kwitnące wiśnie w Japonii na własne oczy.

Chcesz pojechać do Japonii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do tego kraju biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,