Dlaczego Armenia to kraj do którego chce się wracać?

Z pewnością każdy z nas ma takie kraje o podróży do których marzy. Znamy również takie miejsca, które już odwiedziliśmy, ale jednak chcemy do nich stale wracać. Jednym z takich krajów jest Armenia – miejsce do którego wraca się nie tylko wspomnieniami, ale też jeśli się było tam raz, to chce się tam powracać. Dlaczego?

Powodów jest mnóstwo. Jednym z nich z pewnością są zapierające dech w piersiach krajobrazy – trasa w każdy zakątek Armenii usłana jest wspaniałymi widokami: gór, lokalnych wiosek, przepięknie położonych świątyń. Kraj ten też uwielbia się z powodu produkowanego tam koniaku (który smakuje tam wyśmienicie) i miejscowej kuchni – aromatycznej i różnorodnej, która zachwyca podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Nie można też zapomnieć o gościnności mieszkańców, którzy przyjezdnych traktują niemalże jak członków własnej rodziny. Z serdecznością goszczą nas u siebie, serwują przygotowane przez siebie specjały, opowiadają o swojej kulturze, grają na instrumentach i dzielą się doświadczeniami.

Marzysz o nietypowej podróży? Wyrusz z nami do Armenii, a obiecujemy, że będzie to podróż inna od wszystkich.

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.