Czym zachwyca kubańska kuchnia?

Czym zachwyca kubańska kuchnia?

Podróżując po Kubie koniecznie trzeba oddać się próbowaniu lokalnych przysmaków i regionalnych specjałów. W kubańskiej prostej, aromatycznej i jakże sycącej kuchni zauważalne są wpływy hiszpańskie oraz wpływy rdzennych Indian, a podstawę wielu dań stanowią ryż i fasola. Dodatek jakim są warzywa często się podsmaża i podaje z drobiem lub wieprzowiną (co ciekawe, na Kubie praktycznie w ogóle nie jada się wołowiny). Kubańczycy uwielbiają też owoce morze oraz ryby (każdy więc znajdzie coś dla siebie, bo wybór jest ogromny). Będąc na Kubie trzeba spróbować między innymi moros y cristianos (tradycyjnego ryżu z fasolą), frijoles negros (aromatycznej zupy) czy pysznych, lekkich sałatek. Kuba słynie też z orzeźwiających koktajlów, których próbować można w klimatycznych, kubańskich knajpkach.

Chcesz spróbować tradycyjnych przysmaków kubańskiej kuchni? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,