Czym w Maroko są lokalne riady?

Maroko to kraj kolorowy, różnorodny, pachnący. Słynie z klimatycznych miast, bazarów nazywanych tu soukami, pysznej kuchni i uśmiechniętych Marokańczyków. Planując tam podróż warto przygotować ją tak, by być jak najbliżej tego co lokalne, gdyż mieszkańcy bardzo chętnie otwierają się na innych, opowiadają o swojej kulturze i zwyczajach. Dobrym pomysłem, aby wtopić się w lokalną atmosferę i poznać kraj od przysłowiowej podszewki jest nocowanie w lokalnych riadach. Czym te miejsca są?

Są to piękne domy z orientalnym wystrojem. Głównym punktem jest patio, a sam budynek ma najczęściej kilka pięter na których znajdują się pokoje. W riadach oprócz marokańskiego wystroju znajduje się często też hammam czyli marokańskie SPA w którym każdy z nas ma okazję nie tylko odświeżyć ciało, ale i duszę, gdyż relaksu w takim miejscu nie sposób porównać z czymś innym. Śniadania podawane w riadach są pełne lokalnych specjałów, a kameralna, nieco romantyczna atmosfera tych miejsc sprawia, że podróż do Maroko zapamiętamy na bardzo długo.

Chcesz przeżyć niezapomnianą podróż? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.