Czego nie można przegapić podróżując po Jordanii?

Jordania – o tym kierunku marzy wielu podróżników. Kraj ten zachwyca orientalnymi zabytkami, kulturą i wspaniałą kuchnią, która zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Które z jordańskich zabytków koniecznie trzeba zobaczyć i które z miejsc odwiedzić, by móc powiedzieć, że zobaczyło się Jordanię taką, jaka jest naprawdę?


Podróż po Jordanii nie może obejść się bez wizyty w Petrze czyli wykutym w skale mieście do którego dociera się wąskim wąwozem Siq. Wizyta tam pozwoli nam się przenieść w odległe czasy (a atmosfera, który tam panuje zapadnie w naszej pamięci na bardzo długo). Jeśli Jordania to rzecz jasna pustynia Wadi Rum – noc spędzona w takim miejscu pod niebem pełnym miliona gwiazd nad głową będzie przeżyciem niemalże nie z tej ziemi! A do tego trekking w Wadi Mujib, spacery po gwarnych lokalnych targowiskach, rozmowy z serdecznymi mieszkańcami i kosztowanie lokalnej kuchni – to wszystko razem wzięte sprawi, że z podróży wrócimy z bagażem niesamowitych wspomnień i będziemy chcieli wracać do tego bajkowego kraju znowu, i znowu…

Marzysz o niezwykłej podróży, która zapadnie w Twojej pamięci na bardzo długo? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.